Może kogoś boli głowa?

0
581

Kogo boli krzyż? Billboardy o takiej treści zawisły w Szczecinie. Ich sponsorem nie jest voltaren, czy inny producent specyfików na bóle krzyża. Kasę wykłada Fundusz Sprawiedliwości, czyli Ministerstwo Sprawiedliwości, czyli Zbyszek Ziobro i koledzy z mało znaczącej partyjki. Gdyby to jednak była ich kasa, to nie ma problemu, ale są to publiczne pieniądze! Fundusz Sprawiedliwości dysponuje środkami, które sądy zasądzają od sprawców przestępstw. Powinny być wydawane na pomoc pokrzywdzonym i przeciwdziałaniu przestępczości.

Chłopcy się jednak dobrze bawią. Kogo więc boli krzyż? Mnie czasami boli kolano, czasami ramię. Krzyż, Gwiazda Dawida czy półksiężyc nie przeszkadzają mi w przestrzeni publicznej. Boli mnie jednak coś zupełnie innego. Boli mnie wykorzystywanie krzyża przez hipokrytów i politycznych pałkarzy.

Boli mnie krzyż na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie postawiony podczas miesięcznic smoleńskich, który zamiast łączyć podzielił polskie społeczeństwo. Boli mnie krzyż którym arcybiskup Jędraszewski stygmatyzuje osoby LGBT. Boli mnie krzyż biskupa Głodzia, który bez wstydu, mimo ukarania go przez Watykan, święci sobie pisowską imprezkę na Mierzei Wiślanej. Boli mnie krzyż którym posługuje się ksiądz Kancelarczyk i jego podopieczni dezynfekujący Plac Solidarności po demonstracji LGBT. O Rydzyku nie ma sensu wspominać, ale boli mnie krzyż przed którym w pierwszych rzędach kościołów klęczą prominentni politycy PiS. Boli mnie to, że krzyżem zasłaniają swoje malwersacje, złodziejstwo i notoryczne kłamstwa. Nie wiem czy premiera Morawieckiego też boli krzyż, ale po takiej ilości kłamstw, które wypowiada, powinien rzeczywiście pójść do lekarza. Boli mnie wykorzystywanie krzyża przez arcybiskupa Dzięgę do leczenia swoich fobii oraz ukrywania i wspierania pedofilii.

Nie boli mnie krzyż w moim domu, nie boli mnie krzyż, który w swoim sercu, czy na piersi noszą osoby wierzące. Boli mnie krzyż wykorzystywany w Polsce jako symbol sojuszu tronu i ołtarza. Nie dziwcie się, że ludzie odwracają się od Kościoła. Krzyż nie należy do jednej partii.

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here