Młodzież za klimatem

0
854

Kilkadziesiąt młodych osób przyłączyło się do protestu Natalii Blichowskiej. Młodzież protestuje w obronie klimatu. Zwraca uwagę dorosłym na katastrofalne skutki prowadzonych działań, które doprowadzają do degradacji naszej planety. Zanieczyszczone powietrze, wszechobecny plastik, jednorazowe reklamówki, plastikowe butelki czy gospodarka energetyczna oparta na węglu.

Młodzi ludzie zdają sobie sprawę z wartości działań ekologicznych, które mogą powstrzymać zmiany klimatyczne. Protest odbył się pod siedzibą Urzędu Miasta w Szczecinie. Protestujący zapowiadają takie akcje w każdy piątek mając nadzieję zwrócić uwagę dorosłym na konieczność podejmowania wszelkich działań ekologicznych i zmian systemowych.

Do protestujących dołączył poseł Arkadiusz Marchewka, który powiedział: „spotkałem  wspaniałych młodych ludzi, którzy walczą o dobrą przyszłość dla naszej planety.
Choć mają wakacje, spotykają się, aby uświadamiać innych, jak dbać o środowisko. To była bardzo interesująca rozmowa”. Zdaniem Marchewki – „rolą polityka jest wsłuchiwać się w głos ludzi, nawet tych młodych. Niejeden dorosły powinien brać z nich przykład. Ich postawa jest godna naśladowania”.
wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here