Młody z doświadczeniem

0
118

Nowy wicewojewoda zachodniopomorski Bartosz Brożyński dla wielu osób był zaskoczeniem. Jednak mimo młodego wieku jest bardzo dobrze przygotowany do pełnienia znaczących funkcji w administracji. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego i SGH w Warszawie. Radca prawny. Doświadczenie zdobywał w znanych szczecińskich Kancelariach Prawnych m.in: w Mazurkiewicz Cieszyński Mazuro i Wspólnicy Adwokaci i Radcowie Prawni sp. k.

Wicewojewoda Brożyński posiada też doświadczenie samorządowe – aktywnie działał w Radzie Osiedla Niebuszewo – Bolinko, był pomysłodawcą wielu inicjatyw osiedlowych i skutecznych wniosków do budżetu obywatelskiego. W latach 2015 – 2019 dyrektor Biura Poselskiego Arkadiusza Marchewki. Obecnie wykładowca akademicki w Uniwersytecie Szczeciński.

Bartosz Brożyński odbierając nominację z rąk wojewody Adama Rudawskiego powiedział: „To dla mnie wyjątkowy dzień. Premier Donald Tusk powołał mnie na stanowisko pierwszego Wicewojewody Zachodniopomorskiego. To wielki zaszczyt i zobowiązanie do ciężkiej pracy na rzecz mieszkańców całego Pomorza Zachodniego. Jednocześnie odpowiedzialność za budowanie regionu dynamicznie rozwijającego się, atrakcyjnego dla inwestorów, z dobrze rozwiniętą infrastrukturą transportową i społeczną, chroniącego swoje środowisko naturalne”.

Drugim wicewojewodą został Dawid Krystek z SLD.

red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here