Millenium Leadership

0
378

Poseł Arkadiusz Marchewka zakończył roczny program „liderów przyszłości” organizowany prze Atlantic Council. Był jedynym Polakiem wśród 32 osób z całego świata wybranym przez amerykański think tank. W programie uczestniczyli liderzy i wysokiej klasy menadżerowie z m.in.: Goldman Sachs, General Atomics, Facebook, Google, Shell, Departamentu Stanu USA, Credit Suisse Securities, UBS, Blackstone, Harvard Business School, NATO, BNP Paribas, Mastercard a także dyrektor biura Pierwszej Damy Namibii, minister edukacji i rozwoju społecznego rządu Anguilli czy przedstawiciele rządu Azerbejdżanu i Australii.

Millenium Leadership Program to jedyny w swoim rodzaju „akcelerator” przywództwa, otwarty na wschodzących liderów kluczowych sektorów. Wyselekcjonowani stypendyści stają się częścią „rodziny” Rady Atlantyckiej, podróżując do miejsc globalnych wyzwań z najlepszymi ekspertami, spotykając światowych liderów, korzystając z programu zaawansowanych szkoleń i coachingu kadry kierowniczej oraz tworząc globalną sieć rówieśników. Tegoroczne spotkanie „liderów przyszłości” odbyło się w Izraelu.

Jak komentuje poseł Marchewka: „zostaliśmy wybrani przez amerykańską organizację Atlantic Council do programu, którego celem jest rozwijanie kompetencji i wspieranie młodych liderów z różnych dziedzin – polityki, biznesu, czy nauki. Rok wspólnej pracy zakończyliśmy wizytą w Izraelu, gdzie spotkaliśmy się z przedstawicielami rządu, przedsiębiorstw z sektora nowoczesnych technologii, czy organizacji międzynarodowych. To dla mnie wielki zaszczyt, że jako jedyny z Polski znalazłem się w gronie ludzi, od których mogłem się tak wiele nauczyć”.

Millennium Fellowship trwa 12 miesięcy. Obejmuje trzy tygodnie obowiązkowych zajęć osobistych, wirtualne szkolenia, indywidualny coaching a także 2 tygodniowe spotkania stacjonarne i coroczną wizytę studyjną. Program koncentruje się na budowaniu wiedzy wokół sześciu zdefiniowanych globalnych wyzwań współczesnego świata: rywalizacja – współpraca światowych potęg, wykorzystanie nowych technologii, rola Ameryki w świecie, łagodzenie skutków zmiany klimatu, obrona gospodarek rynkowych i demokracji oraz rewitalizacja globalnego systemu współpracy.

Atlantic Council to najważniejszych „think tank” na świecie, mający swoją siedzibę w Waszyngtonie. Założony został w 1961 roku.

wit

foto: FB/Arkadiusz Marchewka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here