Miliony wyrzucone w błoto

0
667

Potwierdziło się to, o czym mówię od dawna. Miliony wyrzucone w błoto, bałagan i brak kompetencji – to wnioski Najwyższej Izby Kontroli wyłaniające się z kontroli budowy promu obiecanego przez obecną władzę.

W sumie wydano na tę propagandę 14 mln zł, czyli więcej niż myśleliśmy. Z tej kwoty aż 4 mln zł poszło na obsługę prawną i usługi doradcze w zakresie pozyskania finansowania na ten cel. NIK w swoim raporcie wskazuje, że nierzetelnie dokonano wyboru wykonawcy promu, a stocznia, która miała go budować, nie posiadała możliwości technicznych, organizacyjnych oraz finansowych do samodzielnej realizacji tego kontraktu. Co więcej, z raportu jasno wynika, że położenie stępki nie miało uzasadnienia technologicznego oraz ekonomicznego i odbyło się wbrew ogólnie przyjętym harmonogramom. W raporcie z kontroli napisano też, że zakupionej stępki nie będzie można wykorzystać w przyszłości. Tak w naszym kraju wyrzuca się w błoto publiczne pieniądze!

W przyszłym miesiącu miną cztery lata od momentu, w którym z hukiem rozpoczęto budowę promu. Dziś chyba już nikt nie ma żadnych wątpliwości, że to było jedno wielkie polityczne oszustwo. Jeśli chcecie poznać szczegółowo wyniki kontroli, o którą wnioskowaliśmy, zerknijcie na ??https://www.nik.gov.pl/kontrole/P/19/019/KGP/

Arkadiusz Marchewka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here