Mieszkanie za remont. Kolejna szansa

0
868

Znów można się starać o mieszkanie komunalne w zamian za remont. Przyjmowanie wniosków potrwa od 20 do 31 maja br. Chętni już mogą zbierać potrzebne dokumenty potrzebne do prawidłowego złożenia wniosku. W ostatnich siedmiu latach z tej możliwości skorzystało już ponad 1000 rodzin.

O wynajęcie mieszkania do remontu może ubiegać się każdy pełnoletni mieszkaniec Szczecina, który boryka się z brakiem lokalu i osiąga odpowiedni dochód. Zakłada się, że przyszły najemca wykona remont lokalu na własny koszt. Termin wykonania prac wynosi 8 miesięcy. Średni koszt takiego remontu to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Kompletne dokumenty należy składać w Zarządzie Budynków i Lokali Komunalnych przy ul. Mariackiej 25 w Szczecinie lub wysłać pocztą w wyznaczonym terminie.

– Złożone dokumenty podlegają weryfikacji i ocenie punktowej przez pracowników ZBiLK – mówi Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa. – Liczba punktów zależy między innymi: od okresu zamieszkiwania w Szczecinie, liczby dzieci, stanu zdrowia czy warunków w jakich się obecnie mieszka. Następnie osoby składające wnioski otrzymują informację w formie wykazów czy są zakwalifikowane do wynajęcia lokalu.

Na każdym etapie wnioskodawca może złożyć odwołanie, które rozpatruje Społeczna Komisja Mieszkaniowa. W kolejnym kroku ZBiLK publikuje listę lokali do remontu z terminem ich oglądania wraz ze szczegółowym kosztorysem i informacjami przeznaczonych dla osób ujętych w ostatecznym wykazie. Spośród dostępnych mieszkań do remontu wnioskodawcy sami wskazują lokale pierwszego i drugiego wyboru.

– W przypadku, gdy na lokal jest więcej chętnych o przyznaniu go konkretnej osobie zdecyduje liczba punktów – mówi Tomasz Klek. – Jeśli wnioskodawcy ubiegający się o jedno mieszkanie będą mieli taką samą punktację, o przekazaniu lokalu zdecyduje losowanie. Po spełnieniu ostatnich formalności i podpisaniu umowy, przyszły najemca wykonuje remont.

W ostatnich siedmiu latach ZBiLK przekazał już 1000 mieszkań do remontu.

Wnioski oraz szczegółowe informacje dotyczące naboru wniosków na mieszkania remontu są dostępne na stronie zbilk.szczecin.pl lub w dni robocze w godz. 7.30 – 15.30 w ZBiLK przy ul. Mariackiej 25 oraz pod numerami telefonów:

91 48 86 301
91 48 86 333

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here