Mieszkania komunalne – więcej ofert

0
1078

Nie słabnie zainteresowanie ofertą Non Stop. Teraz w ofercie oprócz lokali wykończonych “pod klucz” będą również duże mieszkania do remontu. 

Od maja 2018 roku Szczecin oferuje mieszkania na wynajem będące w jej dyspozycji, które stanowią własność Szczecińskiego TBS lub TBS Prawobrzeże. – W ramach oferty NON STOP proponowane są na bieżąco mieszkania na wynajem o czynszu komunalnym lub tbsowskim  – mówi Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa. –  Do tej pory w ramach oferty wynajęto 173 mieszkania.  

Co nowego? 

Do katalogu mieszkań przeznaczonych na wynajem w ramach oferty Non Stop zostały dodane lokale wymagające nakładów remontowych. Przyszły najemca takiego mieszkania będzie zobowiązany we własnym zakresie i na własny koszt je wykonać. Po zakończeniu i odbiorze wymaganych prac remontowych zostanie z nim zawarta umowa najmu tego mieszkania a czynsz najmu będzie komunalny czyli 10,66 zł/m2  Powierzchnia oferowanych mieszkań będzie nie mniejsza niż 70 m² i nie większa niż około 100 m². 

Informacje o oferowanych mieszkaniach wraz z szacunkiem kosztów wymaganych prac remontowych są dostępne na stronie internetowej Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych w zakładce Oferta wynajmu mieszkań jako WYKAZ IV. Szczegóły znajdują się tutajO wynajem mieszkania wymagającego nakładów remontowych mogą ubiegać się osoby spełniające odpowiednie wymagania dochodowe. 

Zalety oferty Non Stop :

Krótki czas załatwiania formalności – mieszkanie można wynająć nawet w ciągu dwóch tygodni (czas od złożenia wniosku do odebrania kluczy do lokalu).

Bogata oferta – zróżnicowana wielkość mieszkań, funkcjonalny układ, lokale położone w różnych częściach miasta.

Mieszkania wykończone „pod klucz” – od razu do zamieszkania (pozostaje tylko wniesienie mebli), położone w nowych budynkach, po modernizacji lub w kamienicach śródmiejskich. W pokojach – nowoczesne wykładziny, w łazienkach – terakota oraz płytki ceramiczne, zlewozmywaki, wanny, umywalki, armatura sanitarna, nowa stolarka okienna i drzwiowa , itp. (Uwaga! nie dotyczy mieszkań wymagających nakładów remontowych).

Wysokość czynszu  najmu – prawie o połowę niższy w porównaniu z czynszem rynkowym ( od ok. 10 zł/ m2 do 14,00 zł/m2 powierzchni użytkowej mieszkania – w zależności od lokalizacji, standardu technicznego i funkcjonalnego mieszkania).

Trwałość najmu, stabilność i przewidywalność wysokości czynszu.

Gdzie znaleźć informację o ofercie? 

Szczegółowe informacje o oferowanych mieszkaniach znajdują się na stronie internetowej Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych pod adresem: www.zbilk.szczecin.pl

Wszystkie mieszkania są szczegółowo opisane. Jest informacja o powierzchni mieszkania, liczbie pomieszczeń, wysokości czynszu, rodzaju ogrzewania, wysokości kaucji, itp. wraz ze szkicem układu mieszkania.

Ponadto szczegółowe informacje można także otrzymać w siedzibie ZBiLKprzy ul. Mariackiej 25 w Szczecinie , od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 -15.30.

Warunki, które trzeba spełnić ubiegając się o wynajem mieszkania

Należy złożyć kompletny wniosek wraz załącznikami.

Spełnić kryteria dochodowe dotyczące wysokości średnich miesięcznych dochodów gospodarstwa domowego osoby ubiegającej się o wynajem.

Nie posiadać tytułu prawnego do innego mieszkania na terenie Szczecina oraz w pobliskiej miejscowości.

O pierwszeństwie do zawarcia umowy najmu lokalu lub umowy o wykonanie prac remontowych decyduje DATA I GODZINA złożenia kompletnego wniosku w siedzibie ZBiLK przy ul. Mariackiej 25 w Szczecinie.

Numery telefonu do kontaktu:91 48 86 333, 91 48 86 301, 91 43 45 455.

Więcej na stronie internetowej Zarządu Budynków i Lokali Komunalnychzbilk.szczecin.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here