Międzynarodowa komisja w sprawie Odry!

0
374

Północna Izba Gospodarcza oraz Unia Izb Łaby i Odry apeluje o pilne powołanie międzynarodowej komisji eksperckiej, która zbada źródła i konsekwencje zatrucia Odry.

Izba wnosi o pilne powołanie międzynarodowej komisji eksperckiej, która nie tylko wspólnie zbada źródła i konsekwencje zatrucia Odry ale również zaproponuje procedurę uratowania ekosystemu Odry.

Zanieczyszczenie jest tak duże, że Odra może potrzebować nawet lat, by wrócić do w miarę normalnego stanu. To, co się wydarzyło to jedna z największych katastrof ekologicznych ostatnich dekad w Polsce.

To nie jest tylko i wyłącznie skażenie Odry w sensie lokalnym. To katastrofa, która będzie miała wpływ na całe środowisko i straszne skutki dla ludzi. Czymkolwiek ta rzeka jest zatruta, to odczujemy tego skutki. To nie będzie problem lokalny, prawdopodobnie możemy mówić o skażeniu dopływów Odry, skażeniu wód gruntowych w okolicy, a dla Bałtyku to dodatkowe skażenie będzie taką kropką nad „i”, która przypieczętuje trudną sytuację morskich wód, a także spowoduje akumulację toksyn. Sprawa ma charakter międzynarodowy, bo nasza rzeka płynie również w stronę Niemiec i przepływa przez Czechy.

Jako Unia Izb Łaby i Odry apelujemy więc o pilne utworzenie międzynarodowego zespołu, który zajmie się nie tylko ustaleniem źródeł zanieczyszczenia rzeki. Potrzeba nam także pilnej opinii ekspertów jak doprowadzić do możliwie szybkiego oczyszczenia wody i renaturyzacji Odry.

red

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here