Miasto inwestuje w pojazdy hybrydowe

0
922

To jeden z największych tegorocznych kontraktów Solarisa – zamówienie  na 16 nowych autobusów hybrydowych, które trafią do Szczecina.  

W ramach kontraktu firma dostarczy 8 autobusów przegubowych oraz 8 w wersji 12 metrowej. W ciągu ostatnich tygodni Solaris dostarczył lub zakontraktował 127 autobusów hybrydowych dla klientów w Polsce. W nowych autobusach silnik będzie wyłączany podczas podjazdu do przystanku. Pozostanie wyłączony w trakcie postoju i przy otwartych drzwiach. 20 procent paliwa będzie można zaoszczędzić dzięki zmianie autobusu z tradycyjnym napędem na wersję hybrydową. Wszystko dzięki układowi Stop – and – Go, który wyłącza silnik diesla podczas postoju na przystanku oraz wówczas, gdy drzwi pozostają otwarte. 

W zamówionej wersji Solarisa Urbino dodano system Arrive – and – Go, który ma odłączać silnik spalinowy jeszcze wcześniej – podczas dojazdu do przystanku. Informacje o dojeżdżaniu do przystanku trafią do systemu dzięki układowi lokalizacji z modułem GPS.  Urbino z tymi systemamitrafią do Szczecina. Miasto zamówiło 8 modeli przegubowych oraz 8 wersji o długości 12 metrów. Szczecin oprócz Pabianic to dwaj najwięksi tegoroczni klienci Solarisa. Za 16 autobusów Szczecin zapłaci około 40 milionów złotych. Zakup częściowo sfinansowano w ramach dofinansowania unijnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here