Metalowe inspiracje

0
633

Lokalne Centrum Nauki w Wałczu zaprasza mieszkańców Szczecina. „Metalowe Inspiracje” zostało uroczyście otwarte i służy mieszkańcom regionu i turystom.

Gratuluję pomysłu i wykonania tej innowacyjnej przestrzeni. Miło słyszeć, że inspiracja do jej stworzenia było budowane Morskie Centrum Nauki w Szczecinie, które zresztą stało się patronem kilku obiektów tego typu powstających na Pomorzu Zachodnim. Ważne, aby ten obiekt służył młodym osobom, aby wzbudzał w nich pasję do nauki. Powiat wałecki postawił na metalowe innowacje, a to centrum do tego idealnie nawiązuje – podkreślił zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki przyznanemu unijnemu wsparciu z RPO WZ 2014-2020, które pokryło większość kosztów inwestycji. Koszt inwestycji wyniósł 4,5 mln zł. Prawie 4 mln zł przekazał Urząd Marszałkowski. To środki pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Projekt wpisał się w założenia 9 Osi Priorytetowej „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.7 „Ośrodki popularyzujące naukę”.

red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here