Mega skład!!!

0
306
źródło: www Trafostacja Sztuki

Szczecińska TRAFO Trafostacja Sztuki poinformowała o powołaniu Rady Programowej instytucji. W Radzie Programowej znalazły się nazwiska wybitnych przedstawicieli sztuki o nazwiskach nie tylko ogólnopolskich lecz wręcz europejskich. Dla instytucji to ogromne wsparcie. Do tej pory w TRAFO nie było takiego „ciała” jak Rada Programowa. Wybór członków nowej Rady pokazuje aspiracje i miejsce TRAFO wśród polskich instytucji kultury.

Celem Rady Programowej jest opiniowanie programów i planów Trafostacji Sztuki, doradzanie w kwestii poszukiwania nowych form wsparcia organizacyjnego, koncepcyjnego i finansowego działalności oraz wyrażanie opinii i doradzanie we wszystkich istotnych sprawach programowych Trafostacji Sztuki.

Zaproszenie do Rady Programowej przyjęli: ?????? ??̨??????? – artystka, dr hab. sztuk plastycznych, Akademia Sztuki; ????? ????????? – kurator wystaw, Muzeum Sztuki w Łodzi, ????????? ??́??? – artystka, współzałożycielka Obywatelskiego Forum Sztuki Współczesnej; ???? ??????́? – pisarka, literaturoznawczyni, profesorka nauk humanistycznych, Uniwersytet Szczeciński; ????? ????????? – artysta, profesor sztuk plastycznych, prorektor Akademii Sztuki; ???? ?????????? – kuratorka wystaw, historyczka i krytyczka sztuki, dyrektorka Zachęty Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie w latach 1993-2001; ????? ?????????? – reżyser teatralny, dyrektor artystyczny Teatru Współczesnego w Szczecinie; ?????ł?? ?????? – kurator wystaw, historyk sztuki, dyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi w latach 2006-2022; ????? ?́???̨??????? – dziennikarka, promotorka kultury, prezeska Fundacji Nowej Kultury Bęc Zmiana.

Zdaniem dyrektora TRAFO Stanisława Rukszy„Trafostacja Sztuki w Szczecinie to miejsce eksperymentu artystycznego i intelektualnego, mocno zaznaczające się na mapie miasta, regionu i kraju. Nasze plany i ambicje celują nie tylko w zachowanie posiadanej pozycji, lecz przede wszystkim zorientowane są na rozwój i znaczące uczestnictwo w społecznych przemianach poprzez i dzięki sztuce. Na tej drodze potrzebujemy wsparcia myślą i dobrym słowem, nie tyle afirmatywnym, co życzliwie krytycznym. Chcemy być lepsi”.

red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here