Medycy z nagrodami i wyróżnieniami. Zakończył się plebiscyt „Hipokrates”.

0
434

Galą w Operze na Zamku zakończył się tegoroczny plebiscyt Hipokrates. Nagrody zostały wręczone laureatom z całego Pomorza Zachodniego. Podczas uroczystości nie zabrakło słów uznania i podziękowań. Gościem finałowego wydarzenia, które odbyło się w poniedziałek 26 sierpnia 2019 roku, był marszałek województwa Olgierd Geblewicz.
W plebiscycie organizowanym przez redakcję Głosu Szczecińskiego i Głosu Koszalińskiego wzięło udział prawie 2300 osób. Pacjenci głosowali na swoich kandydatów w kategoriach powiatowych i wojewódzkich. Wybierali pielęgniarkę, położną, lekarza rodzinnego, pediatrę, stomatologa, przychodnię, chirurga, ginekologa, kardiologa, ortopedę, dietetyka medycznego, fizjoterapeutę, ratownika medycznego, przychodnię stomatologiczną oraz szpital.
– W życiu już tak jest, że czasami z wyboru, czasami z przypadku, każdy z nas wykonuje inny zawód – mówił Olgierd Geblewicz. – Każdy oczywiście zasługuje na najwyższy szacunek, ale jest taka grupa zawodów, które mają szczególny wymiar, bo towarzyszą nam od początku, aż do końca naszych dni. To grupa zawodów, w której potrzebne jest poczucie autentycznej misji, z drugiej strony opanowania, hartu ducha, by w niełatwych sytuacjach pomagać, leczyć i ratować drugiego człowieka. Dlatego z tak wielką satysfakcją objąłem patronat nad tym konkursem, który ma doceniać codzienną pracę tych bohaterów – dodał marszałek.

Na ogłoszenie zwycięzcy najważniejszej kategorii plebiscytu czekano do końca gali. Jednogłośnie Hipokratesem Roku został dr n. med. Arkadiusz Kazimierczak, specjalista chirurgii naczyniowej i ogólnej ze szpitala na Pomorzanach w Szczecinie. Nagrodę w jego imieniu odebrała Renata Guzicka-Kazimierczak. Wyróżnienie to wyraz uznania dla pionierskich zabiegów i innowacyjności, którą medyk wprowadza na sale operacyjne.
– Serdecznie gratuluję wszystkim laureatom. Zostaliście Państwo docenieni przez najważniejsze osoby w zawodowym życiu, czyli przez Waszych pacjentów.

Takie plebiscyty jak Hipokrates przywracają wiarę w ludzi. Lekarzom w pacjentów, pacjentom w lekarzy – mówiła dr n. med. Magda Wiśniewska z Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie.
Czas między wręczaniem nagród podczas gali umilał Michał Janicki, aktor Teatru Polskiego w Szczecinie, który opowiadał m.in. zabawne anegdoty związane z pracownikami ochrony zdrowia. Po wydarzeniu laureaci pozowali do wspólnego zdjęcia oraz zostali zaproszeni na skromny poczęstunek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here