Marszałek na budowie MCN

0
1293

Budowę Morskiego Centrum Nauki odwiedził dziś marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Dyrektor MCN Witold Jabłoński poinformował o stanie realizacji inwestycji. Na pytania marszałka dotyczące szczegółów technicznych odpowiadali: Tomasz Zagiczek  – wiceprezes PM Services (inżynier kontraktu), Paweł Szematowicz – kierownik kontraktu i kierownik budowy Tomasz Kwiecień reprezentujący generalnego wykonawcę firmę ERBUD S.A. Olgierd Geblewicz powiedział , że cieszy się z postępu prac budowlanych i  ma nadzieję, że ta ważna dla Szczecina i regionu inwestycja będzie nadal realizowana w takim tempie.

– Wierzę, że wraz z powstaniem Morskiego Centrum Nauki Łasztownia będzie stawała się coraz bardziej atrakcyjną przestrzenią i pojawią się tutaj kolejne inwestycje. Chcemy, aby było to miejsce, w którym całe rodziny ze Szczecina, z Pomorza Zachodniego i przyjezdne, będą mogły spędzić czas w bardzo interesujący sposób. To wyjątkowe centrum nauki, o jedynym takim profilu w Polsce – mówił marszałek Olgierd Geblewicz podczas wizyty na placu budowy.

Marszałek rozmawiał z budowlańcami o najtrudniejszych etapach dotychczasowych prac, między innymi o betonowaniu tzw. korka pod fundamenty. Do betonownia tej części podziemia użyto betonu dostarczonego przez 150 samochodów tzw. „gruszek”. Prace wymagały interwencji nurków.

Według generalnego wykonawcy – budynek w stanie surowym otwartym ma być gotowy już na przełomie maja i czerwca tego roku. Dzięki temu za kilka miesięcy widoczna będzie cała konstrukcja budynku Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie.  Przypomnijmy, że przekazanie placu budowy firmie ERBUD S.A. nastąpiło po podpisaniu umowy 24 lipca 2019 r. Generalny wykonawca ma 20 miesięcy na zakończenie inwestycji. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here