Marszałek i posłowie za UE

0
124

Weto unijnego budżetu nie jest żadną obroną polskiej suwerenności. Tak parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej skomentowali poczynania polskiego rządu.

W świetle wypowiedzi polityków Solidarnej Polski i wielu działaczy PiS, powinniśmy poważnie rozważać wyjście Polski z Unii Europejskiej. Polska nacjonalistyczna i katolicka prawica wprost mówi – Unii trzeba powiedzieć dość! Pozostaje pytanie, czy to tylko zwykli szaleńcy, czy opłacani przez Moskwę idioci?

Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej: Magdalena Filiks, Arkadiusz Marchewka i Sławomir Nitras oraz Marszałek Województwa Olgierd Geblewicz zaprosili dziennikarzy przed budynek szczecińskiego dworca PKP. Ich zdaniem wetowanie unijnego budżetu, to zwykła bezmyślność rządu PiS, wbrew interesowi narodowemu.
Marszałek Geblewicz podkreślił, że zawetowanie budżetu UE grozi utratą 250 mld zł, które miały trafić do Polski w ramach funduszu odbudowy. Jego zdaniem wystarczy popatrzeć na inwestycje w Szczecinie i Pomorzu Zachodnim, aby przekonać się o skali pomocy funduszy unijnych. Szef szczecińskiej Platformy Obywatelskiej poseł Arkadiusz Marchewka pytał retorycznie – czy naprawdę chcemy pozwolić, aby ten rząd w imię partykularnych, politycznych interesów narażał nas na utratę tak wielkiego wsparcia, z którego skorzystaliby Polacy?
Zdaniem posła Sławomira Nitrasaw ostatnich latach, dzięki europejskiemu wsparciu Szczecin bardzo się zmienił. Przykładem jest dworzec za naszymi plecami, który został wyremontowany i dobrze służy pasażerom. Takich inwestycji są setki.
Politycy Koalicji Obywatelskiej przekonywali, że nowy budżet na lata 2021-2027 będzie dla Pomorza Zachodniego ogromną szansą na rozwój. Zachodnia obwodnica Szczecina, budowa nowych torów na trasie Szczecin-Berlin to tylko przykłady ważnych dla naszego miasta i regionu inwestycji, które mogłyby zostać zrealizowane dzięki wsparciu z UE.
Poseł Marchewka zaapelował – nie możemy pozwolić, abyśmy stracili tę szansę. Miejsce Polski jest w Unii Europejskiej!!!

red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here