Marszałek Geblewicz został ambasadorem kampanii społecznej #TAKIJAKJA

0
840

– Osoby z niepełnosprawnością są dobrymi pracownikami, dajmy im tylko szansę. Nie bójmy się ich zatrudniać. To lojalni, zaangażowani, pełnowartościowi pracownicy, o których nie tak łatwo na rynku pracy. Dziś zostałem ambasadorem kampanii społecznej #takijakja. Zachęcam wszystkich do zapoznania się z założeniami kampanii – mówi  marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Niepełnosprawność nie powinna wpływać na postrzeganie drugiej osoby i jej udziału w życiu społecznym. Bardzo często brak wiedzy o niepełnosprawności stanowi dużą barierę związaną z decyzją pracodawcy o zatrudnieniu osoby niepełnosprawnej.

W sierpniu Fundacja Pod Aniołem wraz z partnerami rozpoczęła kampanię społeczną TAKI JAK JA pod hasłem „Szukasz pracowników? Poznaj korzyści zatrudniania osób z niepełnosprawnością.

Fundacja Pod Aniołem wspólnie z Związkiem Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL, Związkiem Pracodawców Pomorza Zachodniego, Północną Izbą Gospodarczą i Siecią Zachodniopomorską Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej, w najbliższych miesiącach (sierpień – listopad) organizować będzie w różnych miejscach Szczecina, Koszalina  i Świnoujścia spotkania dla pracodawców.

Podczas spotkań będzie można uzyskać informacje na temat specyfiki zatrudniania osób niepełnosprawnością. Przybliżona zostanie wiedza na temat warunków zatrudniania, jak również profitów i refundacji przysługujących z tego tytułu.

Bieżące informacje o spotkaniach dla pracodawców można znaleźć na stronie www.takijakja.pl oraz w mediach społecznościowych.

W ramach kampanii powstały spoty prezentujące pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne. Bohaterami spotów pokazujących dobre praktyki są: Spółdzielnia Socjalna Nowa Przystań, 4C Centrum Ekonomii Społecznej i PDC Logistics.

Kampania finansowana ze środków PFRON przekazanych za pośrednictwem Województwa Zachodniopomorskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here