Marchewka w Waszyngtonie

0
453

Jako jeden z dwóch polskich parlamentarzystów, poseł Arkadiusz Marchewka, przewodniczący zachodniopomorskiej PO, uczestniczył w konferencji „Przyszłe przywództwo w zakresie integracji politycznej w regionie”. Spotkanie odbyło się 3-4 lutego w Waszyngtonie. Organizatorami spotkania były: Zgromadzenie Parlamentarne OBWE i Komisja Helsińska USA.

Seminarium zostało zorganizowane dla młodych parlamentarzystów z 19 krajów świata. Uczestniczyło w nim blisko 50 członków narodowych parlamentów. Jak powiedział poseł Marchewka „rozmowy dotyczyły relacji transatlantyckich, praw człowieka i zaangażowania młodych ludzi w sprawy bezpieczeństwa”. 

Zdaniem przewodniczącego Komitetu Helsińskiego USA, republikanina Alcee L. Hastingsa „dobrym sposobem na nawiązywanie relacji jest obserwacja wyborów w innych krajach, ale przede wszystkim nowe znajomości, dzięki takim spotkaniom, ja to w Waszyngtonie”. Organizatorzy seminarium zwracali uwagę, że rolą młodych parlamentarzystów, jest wdrażanie rozwiązań, które będą tworzyć przyszłość. 
wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here