Mapa Potrzeb osiedla

0
823

Gdy zaczynaliśmy wiosną zeszłego roku czuliśmy, że to będzie coś zupełnie nowego w naszym mieście i tak było. Niezwykła w stosunku do innych dzielnic współpraca, jaką na Prawobrzeżnym osiedlu Majowym zawiązały ze sobą samorządowa rada osiedla Majowe oraz jej spółdzielcza odpowiedniczka wraz administracją największej w Szczecinie spółdzielni mieszkaniowej „Dąb” to pomysł, jaki zrodził się w głowach kilku osób zaangażowanych w rozwój swojej „małej ojczyzny”.
Dzisiaj wiem, że jesteśmy pionierami, bo na innych osiedlach zamiast współpracy mamy często do czynienia z niepotrzebną konkurencją, a przecież tam gdzie ludzie w sposób mądry ze sobą współpracują, tam wszyscy na tym zyskują, a tam gdzie ludzie niepotrzebnie konkurują tam wszyscy na tym tracą.
Nasza współpraca rozpoczęła się ponad dwa lata temu i przynosi swoje pierwsze efekty. Nasze osiedle podobnie jak kilka innych po prawej stronie Odry to praktycznie w połowie tereny Spółdzielni Dąb, a w drugiej połowie tereny miejskie, dlatego tak ważna jest ścisła współpraca. Mamy przecież wspólne problemy i wspólne oczekiwania życia w otoczeniu, które jest ładne, przyjazne i użyteczne.
Efektem naszych działań są sprawy wielkie, jak wspólne działanie na rzecz budowy nowoczesnej Mediateki, ale także sprawy małe, jak zorganizowanie społecznego spaceru z mieszkańcami, podczas którego ustaliliśmy lokalizację ławek oraz koszy na śmieci. Rozmawialiśmy o problemach oraz priorytetach, które w pierwszej kolejności muszą być załatwione.
Dzisiaj mamy 13 nowych pasujących do pozostałych ławek oraz 16 śmietników, które dla jednego niewielkiego obszarowo osiedla stanowią ogromną różnicę.
To był dopiero pierwszy taki spacer, w czasie nadchodzącej wiosny zrobimy kolejne, bo widać, że warto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here