Lunch u Marszałka Grodzkiego?

0
752

W środę o godzinie 13:30 działacze Akcji Demokracja zapukają do biura Marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego przy al. Papieża Jana Pawła II.

Zdaniem organizatorów i aktywistów spotkania w biurach senatorskich są szansą na dotarcie do nich i pokazanie, że ruch Akcji Demokracji w całym kraju domaga się od senatorów szybkiej reakcji na kryzys klimatyczny. Kryzys, który już dotyka nas wszystkich.

Politycy powinni podczas tych spotkań poczuć presję i zrozumieć, że katastrofa klimatyczna to zagrożenie, którego nie mogą nie zauważać!

Jeśli chcecie włączyć się w akcję, dołączyć do lunchu z Marszałkiem Grodzkim – przynieście coś do jedzenia. Stół zastawiony będzie wspólnymi siłami.

Lunch dla Klimatu to nowy pomysł Akcji Demokracja. Podczas wspólnego posiłku z senatorem, Marszałkiem Grodzkim, aktywiści nie będą demonstrować. Spotykają się, aby w atmosferze dialogu, przy wspólnym posiłku rozmawiać o tym, jak ważne jest, aby Senat przyjął uchwałę o alarmie klimatycznym.

Akcja Demokracja chce przekazać Marszałkowi jasną informację, że Alarm Klimatyczny powinien być priorytetem dla Izby Wyższej i przedstawić żądania natychmiastowego wprowadzenia go w życie.

Rozmowy w Senacie i start cyklu wyjazdów do biur senatorskich przynoszą skutki i otwierają bardzo ważną przestrzeń do dialogu w sprawie klimatu w Parlamencie. W Senacie jest polityczna wola współpracy, aby Alarm stał się faktem. Senatorowie, w tym Marszałek Grodzki, są otwarci na wnoszenie przez Akcję Demokrację tematów na Komisję, oraz dalsze rozmowy o Alarmie Klimatycznym.

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here