Lucjan Bąbolewski

0
273

Lucjan Bąbolewski wieloletni dyrektor Książnicy Pomorskiej odchodzi na emeryturę. Z tej okazji Zarząd Województwa wyróżnił Bąbolewskiego złotą odznaką Gryfa Zachodniopomorskiego za zasługi dla Województwa. Uroczystość wręczenia Gryfa odbyła się przy okazji kolejnej z debat „Otwarta społeczność”.

Wzruszony Lucjan Bąbolewski odbierając Gryfa Zachodniopomorskiego powiedział: bardzo dziękuję, że byliście Państwo przez te lata ze mną i Książnicą Pomorską. Szefowi dziękuję za dobre serce dla Książnicy i w ogóle dla kultury. Dziękuję całemu zarządowi województwa. Kiedy kończy się karierę zawodową, to pewne sentymenty, nostalgie są. Na pewno będzie mi brakowało dobrych ludzi, którzy mnie tutaj zawsze otaczali. Tych, którzy tutaj pracowali, którzy tu przychodzili. I niech przychodzą dalej. Nieustająco Państwa zapraszam do Książnicy Pomorskiej”.

Lucjan Bąbolewski dyrektorem Książnicy został 14 czerwca 2004 roku, zastępując Stanisława Krzywickiego. Kierował Książnicą przez 19 lat. W 2015 roku otrzymał zaszczytne odznaczenie Zasłużony Kulturze – Gloria Artis. Urodzony w Szczecinie w 1958 roku. Z wykształcenia historyk, wicedyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego, był radnym Szczecina I Kadencji wybranym z komitetu wyborczego OKP Solidarność, wiceprezydentem odpowiedzialnym m.in. za kulturę, dyrektorem w Kuratorium Oświaty czy pracownikiem Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli.

red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here