Laboratorium Odnawialnych Źródeł Energii w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technicznym

0
832

Laboratorium ma służyć studentom wydziałów pokrewnych z energetyką. Uczelnia przygotowuje się do tworzenia wspólnoty w ramach badań różnych dyscyplin naukowych.

Laboratorium składa się z dwóch modułów. W pierwszym wykorzystywana jest technologia ogniwa paliwowego, dzięki któremu możliwe jest bezpośrednie wytwarzanie energii elektrycznej w procesie reakcji chemicznej wodoru. Podstawowym elementem drugiego elementu jest silnik Stirlinga, w którym następuje przetworzenie ciepła powstającego ze spalania gazu ziemnego w energię elektryczną. Oba moduły charakteryzują się niską emisją gazów spalinowych do atmosfery. Te urządzenia wykorzystuje się w kształceniu studentów
w zakresie źródeł odnawialnych energii. Technologie  odnawialnych źródeł energii cały czas się rozwijają. Zjawiska takie jak smog wymagają reakcji środowiska naukowego. W ramach Laboratorium Odnawialnych Źródeł Energii prowadzone będą kursy, szkolenia i warsztaty dla młodzieży szkolnej i nauczycieli oraz instalatorów i monterów urządzeń OZE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here