Kto pierwszy ten lepszy?

0
818

Koalicja Obywatelska w Szczecinie rozpoczyna kampanię wyborczą. Po oficjalnym ogłoszeniu terminu wyborów, zaprezentowała swoich kandydatów.

Wśród kilkudziesięciu osób byli przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, PSL i aktywiści ruchów miejskich.

Zdaniem szefa zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej Arkadiusza Marchewki: „Koalicja Obywatelska ma gotowy program dla Szczecina i Pomorza Zachodniego”. Szef szczecińskiej PO Olgierd Geblewicz dodał, że pełne listy kandydatów na radnych w Szczecinie przedstawione zostaną w pierwszym tygodniu września. Kandydat na prezydenta Szczecina Sławomir Nitras mówił o swoim pomyśle na Szczecin, deklarował, że nie będzie prezydentem z ciemnymi okularami, w limuzynie i szpinakowym pałacu. Będzie z mieszkańcami. Nitras zachęcił do swoich spotkań z mieszkańcami. Jeden lub dwa razy w tygodniu spotyka się w poszczególnych dzielnicach, aby porozmawiać z mieszkańcami o ich problemach i pomysłach na rozwój Szczecina.

Szef szczecińskiej struktury PSL dr hab. Bartłomiej Toszek podkreślił, że formuła Koalicji Obywatelskiej, to doskonały pomysł na włączenie różnych środowisk do lokalnej polityki. Dzięki temu członkowie PSL kandydować będę do Rady Miasta Szczecina z listy Koalicji Obywatelskiej.

Zdaniem Artura Pomianowskiego z Nowoczesnej obecnie jest szansa na nowe otwarcie w Szczecinie. Czas na zmianę w Urzędzie Miasta, czas na otwarcie na mieszkańców i ich problemy.

Bogna Czałczyńska reprezentująca ruchy feministyczne podkreślała, że wybory samorządowe, to szansa dla wielu kobiet i środowisk feministycznych, aby przełamać obowiązującą w Polsce narrację o kobiecie, która powinna rodzić, gotować, sprzątać i prać przysłowiowe skarpetki. Zaapelowała, aby kobiety włączyły się w kandydowanie do rad miast, powiatów i Sejmiku.

Wśród kandydatów na radnych prezentowali się m.in. Urszula Pańka, Paweł Bartnik, dr Bazyli Baran, Łukasz Listwoń, Łukasz Kadłubowski

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here