Książka „Dobre maniery” dla radnej, wiadomo której…

0
389

Członkowie stowarzyszenia Młodzi Demokraci Szczecin zorganizowali konferencję pod siedzibą Sejmiku Zachodniopomorskiego w związku z wpisami na portalu Twitter, pani radnej (w Monitorze Szczecińskim jej nazwiska nie wymieniamy, wiadomo która to…). Według, nie tylko Młodych Demokratów ale połowy Polski, komentarze tej pani miały charakter nienawistny i szyderczy. Skierowane były one w dniach 9 i 10 kwietnia 2022 do Jana Filipa Libickiego Senatora RP, Łukasza Listwonia Przewodniczącego Rady Osiedla Drzetowo-Grabowo, oraz samorządowców, którzy odmówili włączenia syren upamiętniających katastrofę pod Smoleńskiem z uwagi na traumę uchodźców po alarmach bombowych, którzy przybywają do Polski z pogrążonej wojną Ukrainy. 

Młodzi Demokraci uważają, że obraźliwe i niekulturalne wpisy w stosunku do kogokolwiek nie powinny mieć miejsca w przestrzeni publicznej. Nikt nie powinien obrażać drugiego człowieka, a już szczególnie osoba sprawująca publiczną funkcję. To urąga godności mandatu radnego, który powinien być zobowiązaniem do odpowiedniego zachowania się w każdej sytuacji. Od lat publikowane w internecie przemyślenia pani radnej (nazwiska nie wymieniamy) potrafią obrazić różne osoby i środowiska. Zdaniem Młodych Demokratów „przymykanie oka na takie hejterskie wpisy w przeszłości i niewyciąganie konsekwencji z takiego zachowania Radnej, doprowadziły do jej znacznego rozzuchwalenia się w języku, jaki używa podczas publikacji postów w internecie”.

Stanisław Kaup – przewodniczący stowarzyszenia uważa, że „ostatnie wpisy należy szczególnie potępić i położyć kres takiemu zachowaniu. Biorąc to pod uwagę, złożyliśmy do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego wniosek o podjęcie działań upominających Radną (nazwiska nie wymieniamy – dopisek red.) w związku z jej haniebnymi wpisami, które nie przystają do funkcji Radnego Województwa Zachodniopomorskiego. Zaapelowaliśmy również do Radnej o złożenie mandatu, gdyż takie obraźliwe posty nie powinny nigdy pojawić się na profilu osoby publicznej”
Młodzi Demokraci przekazali też pani radnej (nazwiska nie wymieniamy, wiadomo o kogo chodzi) książkę dla dzieci „Dobre Maniery”.

red.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here