Ksiądz Dymer w TVN24

0
941
screen/FB/ Czarno na białym TVN24

Przyjaciel polityków, chroniony przez hierarchów kościoła, pomijany przez serwilistycznych dziennikarzy – ksiądz Andrzej Dymer będzie bohaterem „Czarno na białym” w TNV24. Poniedziałek o 20.30. Natomiast katolicka Wieź zapowiada rozmowę ze Zbigniewem Nosowskim, redaktorem naczelnym o godz. 21:15.

W poprzednim tekście w Monitorze Szczecińskim zapowiadaliśmy, że zwolnienie księdza Dymera z funkcji dyrektora Instytutu Medycznego im. Jana Pawła II wcale nie zamyka sprawy. Arcybiskup Dzięga spróbował „ucieczki do przodu” ale po 10 latach promowania i tolerowania ks. Dymera, arcybiskup zaliczył żałosny falstart.

Opinia publiczna oraz przede wszystkim ofiary księdza Dymera nie usłyszeli jeszcze słów przepraszam od arcybiskupa Dzięgi. To wszystko przed nami.

To dobry czas na refleksję. Może wielu ludzi w końcu się otworzy po wstrząsającym reportażu w TVN24? Może zapowiadana dyskusja z redaktorem Zbigniewem Nosowskim będzie katalizatorem zmian w diecezji szczecińsko – kamieńskiej i polskim kościele?

Jakiś czas temu poprosiliśmy świadka tamtych wydarzeń, psychologa, byłego Przewodniczącego Rady Miasta, dra Bazylego Barana o napisanie tekstu do Monitora Szczecińskiego lub wywiad przed kamerą o ks. Dymerze. Niestety wciąż czekamy na odpowiedź. ..

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here