Ksiądz Dymer następny?

0
1602

„Zabawa w chowanego” braci Sekielskich znowu bulwersuje, porusza i skłania do dyskusji. Po kilku godzinach od emisji, film widziało już prawie milion Polaków. Czy oglądalność będzie na poziomie kilkudziesięciu milionów, jak pierwszy film „Tylko nie mów nikomu”? To nie ma znaczenia. Film jest bardzo smutny. Pokazuje studium patologii w polskim kościele. 

Nie tylko patologii pedofilii wśród księży ale, a może przede wszystkim, patologii zamiatania problemów pod dywan. Kolejna patologią jest żenujący sojusz tronu i ołtarza w kwestii pedofilii księży katolickich. Ziobro w imię obrony kościoła, tradycji, wiary ojców i patriotyzmu stosuje specjalne procedury wobec przestępców i podejrzanych o przestępstwa w sutannach. 

Oto Polska własnie. 

Można wszystko, trzeba tylko stać pod krzyżem i biało czerwoną flagą, czy kotwicą powstańczą…

Film Sekielskich wzbudził reakcje eminencji i ekscelencji. 

Ubolewają. 

Solidaryzują się. 

Negatywny bohater biskup Janiak, to postać bez historii i bez znaczenia. W kolejnych filmach Sekielskich takich „Janiaków” będzie wielu…

Kolejne filmy pojawią się. Tomasz Sekielski zapowiada to oficjalnie. 

Co więcej, zapytany publicznie o księdza Dymera ze Szczecina, powiedział wprost, że w trzecim, czy czwartym odcinku pojawi się też Dymer.  

Czy to coś zmieni? 

Satysfakcja dla pokrzywdzonych. Może odszkodowanie i zadośćuczynienie. Kolejne oświadczenie prymasa. Kolejne „święte oburzenie”. I pustki w kościołach…

Po pierwszym filmie Sekielskich kościół w Polsce dostał szansę. Niestety tej szansy nie wykorzystał. Jak zwykle, trudne tematy zamiótł pod dywan i obrał strategie na przeczekanie. Tego tematu jednak nie da się przeczekać. Ludzie wierzący, chodzący do kościoła widzą, co się dzieje. Nie obrażają się na Pana Boga, ale mają dość obłudy Rydzyków, Jędraszewskich, Głodziów czy Dzięgów. Nie mówiąc o Janiakach i Tyrawach…  Dla twardogłowego betonu, Sekielski, co miesiąc musiałby emitować kolejny odcinek o pedofilii w kościele. Materiału filmowego pewnie ma wystarczająco dużo. Może wtedy, coś może się zmienić. Teraz nic się nie stanie, żaden Janiak, czy Tyrawa nie poniesie konsekwencji. 

A Dymer? Polecamy film „Zabawa w chowanego” i czekamy na kolejny film braci Sekielskich.
https://www.youtube.com/watch?v=T0ym5kPf3Vc

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here