Konwencja regionalna Koalicji Europejskiej w Szczecinie.

0
813

Schetyna, Czarzasty, Kosiniak-Kamysz liderzy Koalicji Europejskiej w Szczecinie. Prezentacja kandydatów odbyła się w Operze na Zamku Książąt Pomorskich.

Otwierający konwencję, przewodniczący zachodniopomorskiej PO Arkadiusz Marchewka podkreślił, że spotykamy się w Szczecinie, mieście europejskim, mieście, w którym europejskie wartości są częścią naszego życia. Równość, solidarność, godność człowieka, tolerancja to wartości, o które nie raz upominano się w Szczecinie. To wartości, które towarzyszą nam na co dzień”.

Grzegorz Schetyna stwierdził  ze Szczecin zasługuje na uwagę ze strony Warszawy. Zwracając się do Kaczyńskiego powiedział – dlaczego mówiąc o seksualizacji dzieci nie zajmie się Pan pedofilią? Podsumowując swoje wystąpienie z naciskiem podkreślił, że kiedy wygramy będzie normalnie, po europejsku.

Prezes PSL Kosiniak-Kamysz podkreślił, że nie oczekujemy kultu jednostki, nam zależy na budowie wspólnoty. Chcemy zmieniać Polskę na lepsze. Prezes PSL odniósł się również do filmu Sekielskiego, że nie ma zgody na takie zachowania i krycie przestępców.

Według Włodzimierza Czarzastego Koalicja Obywatelska jest trudną koalicją, ale dla dobra Polski trzeba szukać kompromisów. Czarzasty podniósł temat ziem zachodnich, granic i bezmyślnego wykorzystywania przez obecny polski rząd historycznych resentymentów. Wybieramy między uśmiechem a zaciekłością, między miłością a nienawiścią, między Polską otwartą a zaściankową. Koalicja Obywatelska to wartość nie tylko w wyborach europejskich ale także w jesiennych wyborach do polskiego parlamentu.Podczas konwencji zaprezentowali się kandydaci Koalicji Europejskiej przedstawiając swoje pomysły polityczne i program wyborczy.

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here