Konkurs na projekt Mediateki na Majowym rozstrzygnięty

0
1135
FOTO Marcin Biskupski

Znamy już wynik konkursu na wygląd nowoczesnej biblioteki – mediateki na Majowym. Najlepsi okazali się przedstawiciele naszego Miasta, APP ARCHITEKT Karol Barcz i Kamila Buczkowska STUDIO. Pokonali oni ponad pięćdziesiąt innych prac konkursowych z całego świata.

Będzie to pierwsza w powojennych dziejach Szczecina instytucja kultury na Prawobrzeżu, która zostanie zaprojektowana i wybudowana od podstaw. Powstanie na osiedlu Majowym na działce pomiędzy ulicami Iwaszkiewicza i Marii Dąbrowskiej.

Przede wszystkim należy wyjaśnić, co oznacza słowo „Mediateka”. Jest to połączenie tradycyjnej biblioteki z jej nowoczesnym multimedialnym odpowiednikiem oferującym dostęp do wielu dziedzin wiedzy zapisanej na różnych nośnikach.

Mediateka będzie składać się m.in. z: sali głównej, w której będą organizowane spotkania autorskie i wystawy, czytelni prasy i książek dla wszystkich chętnych, stanowisk komputerowych, gdzie będą dostępne książki w formie audiobooków, sali odsłuchów przeznaczonej dla melomanów, w której będzie można posłuchać muzyki lub słuchowisk, a także ze stref przeznaczonych dla młodzieży i dla dzieci. Będzie nawet sala gier Xbox, bo nasza Mediateka ma spełniać najlepsze światowe normy.

Foto Marcin Biskupski

Prawobrzeże i jego mieszkańcy potrzebują takiego miejsca. Jest tu energia, są pomysły, liczne aktywne organizacje pozarządowe, jest Uniwersytet III Wieku, są uczniowie. Jedyne, czego brakuje to miejsca, które pozwoli im działać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here