Kolorowy Teatr Letni

0
493

Czerwony, zielony, niebieski, fioletowy – takimi barwami mieniło się minionego wieczoru zadaszenie Teatru Letniego. Do zakończenia inwestycji pozostało jeszcze trochę czasu, ale dzięki testom iluminacji można śmiało powiedzieć, że powstaje kolejna architektoniczna wizytówka naszego miasta.

To jeden z wielu testów iluminacji Teatru Letniego, które do przeprowadzenia ma wykonawca inwestycji. Iluminacja obiektu składa się z około 600 opraw oświetleniowych świecących w stronę pokrycia dachu. Każda oprawa ma możliwość indywidualnego sterowania. Wczorajsze próby pozwoliły sprawdzić system na 30% jego możliwości i tylko przy użyciu podstawowych kolorów. W pełni gotowy system umożliwi tworzenie iluminacji statycznych oraz dynamicznych w dowolnym kolorze.

Iluminacja to jeden z elementów skomplikowanego systemu scenotechniki, która będzie działać na obiekcie. Dodatkowo amfiteatr wyposażony jest w instalację oświetlenia podstawowego składającego się z około 350 opraw świecących na widownię. One również posiadają możliwość indywidualnego sterowania oraz regulacji temperatury barwy od zimnej po ciepłą. W stopniach widowni zainstalowane są oprawy przeszkodowe w ilości około 220 sztuk.

Ponadto amfiteatr wyposażony jest w rozbudowaną instalację technologii scenicznej składającą się min. z 70 wciągarek, na których można wieszać oświetlenie sceniczne, nagłośnienie, oraz scenografię. Do wciągarek doprowadzone są przewody zasilające oraz sterujące co daje możliwość szybkiego montażu i podłączenia oświetlenia oraz nagłośnienia organizatorowi imprezy.

Do wykonania powyższych instalacji użyte zostało około 60km przewodów elektrycznych.

Wykonawcą jest firma Adamietz Sp. z o.o. Koszt inwestycji to ponad 33 mln zł brutto.

red.

foto: oficjalny profil FB Prezydenta Szczecina

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here