Kolejne kamienice zmieniają się w centrum Szczecina

0
882
Stanisław Kaup IMG_4007

Szczecin pięknieje. Tymi dwoma słowami najlepiej opisać, to co dzieje się z kamienicami w naszym mieście. Masowe remonty ich elewacji, które trwają od dłuższego czasu przy wielu ulicach sprawiają, że centrum staje się bardziej kolorowe, a turyści odwiedzający stolice pomorza zachodniego ekscytują się podczas zwiedzania.

Niedawno zakończyły się prace w kamienicach przy ulicy Śląskiej, która zyskuje swój niepowtarzalny charakter właśnie niebagatelnym wyglądem architektonicznym, a dziś jadąc Krzywoustego, która wciąż czeka na pokolorowanie naznaczonych czasem kamienic zauważyłem, że na rogu z Bolesława Śmiałego wykonawcy odkryli gotową połowę budynku, który barwą zwraca uwagę przechodniów i przejeżdżających. Tempo prac zwiastuje, że już niedługo kolejna perełka będzie błyszczeć w Szczecinie na tle jeszcze szarych elewacji, które powinny być odnowione już niedługo, patrząc na rozwój ich remontów. Jak podaje Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych, kolejne modernizacje to tylko kwestia czasu, dodatkowo, prywatne kamienice czy należące do TBS są odnawiane ze środków funduszu remontowego, na który składają się wszyscy właściciele lokali oraz miasto. To powoduje, że centrum miasta w szybkim tempie zaczyna nabierać charakteru i niepowtarzalnego wyglądu. Dzięki finansom ze wspomnianego funduszu w perspektywie kilku lat z panoramy Szczecina znikną szare i ponuro wyglądające elewacje.

Widok pięknego kolorowego budynku cieszy każdego szczecinianina. Pytając się mieszkańców danych kamienic, wszyscy jednogłośnie stwierdzają, że to duma móc mieszkać w tak odnowionym budynku, na który każdy zwraca uwagę. „Dziś mieszkanie w mieście to zupełnie coś innego, niż kiedyś. Po modernizacji, to aż przyjemnie się do domu wchodzi” – tłumaczy Pani Janina, mieszkająca w jednym z wyremontowanych obiektów przy ulicy Śląskiej.

Teraz należy czekać, aż kolejne kamienice odzyskają dawny blask i spacerując ulicami miasta będzie można podziwiać je w pełnej okazałości. To właśnie w tych, na pozór nie ważnych, kolorowych ścianach drzemie wizerunkowy potencjał miasta, który należy wykorzystać i w połączeniu z „paryskim” układem ulic stworzyć niepowtarzalne połączenie, słynne na całą Polskę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here