Klub Obywatelski – Fundamenty Unii Europejskiej. 4 wolności.

0
1076

Na zaproszenie Klubu Obywatelskiego i Marszałka Województwa Olgierda Geblewicza do Szczecina przyjeżdża były prezes Trybunału Konstytucyjnego, prof. dr hab. Andrzej Rzepliński.

Klub Obywatelski odbędzie się 8 stycznia 2019 roku o godzinie 18.00 w Auli Nowej Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania przy ul. Mickiewicza 64. Będzie to okazja spotkania, rozmowy z prof. Rzeplińskim i włączenia się do dyskusji na temat fundamentów Unii Europejskiej. Spotkanie poprowadzi Witold Jabłoński.

Profesor Rzepliński mówił będzie o fundamentach Wspólnoty Europejskiej. Zobowiązaniach i prawach państw oraz obywateli. Poruszy temat czterech podstawowych wolności – przepływu towarów, usług, kapitału oraz osób.

W trakcie dwudniowej wizyty prof. Rzepliński spotka się z Marszałkiem Olgierdem Geblewiczem, zastępcą prezydenta Szczecina dr hab prof US Danielem Wacinkiewiczem. W planie jest także spotkanie z młodzieżą i studentami. Podczas pobytu w Szczecinie Prof. Rzepliński udzieli wywiadu dla Platformy Video Aleksandrze Wasilewskiej i dla Monitora Szczecińskiego.

Andrzej Rzepliński jest profesorem nauk prawnych, nauczycielem akademickim profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Warszawskiego. Sędzią Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, był prezesem Trybunału Konstytucyjnego w latach 2010 – 2016. Autorytet prawny i autor wielu publikacji. W latach 80- tych należał do Solidarności. Członek Komitetu Helsińskiego, sekretarz Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here