Kiedy państwo jest niewydolne …

0
879

Kiedy państwo jest niewydolne i nie daje rady z wyposażeniem szpitali podczas epidemii obywatele biorą sprawy w swoje ręce. Od kiedy medycy zaczęli apelować, że w ich szpitalach brakuje maseczek, przyłbic, rękawiczek, ludzie dobrej woli w ramach wolontariatu kupują lub szyją najpotrzebniejsze rzeczy. Każdy stara się pomóc jak tylko może. Wczoraj przedstawiciele Stowarzyszenia Młodzi Demokraci zorganizowali zbiórkę pieniędzy od parlamentarzystów i radnych Koalicji Obywatelskiej, do tego dołożyli datki od członków swojej organizacji i pojechali na wielkie zakupy dla szczecińskich szpitali. Kupili środki chemiczne, artykuły higieniczne, wody oraz jedzenie. Wszystko to zawieźli do Zachodniopomorskiego Centrum OnkologiiSamodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ulicy Arkońskiej, Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie na Pomorzanach oraz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

„Zapotrzebowanie jest bardzo duże, w każdym szpitalu czegoś brakuje. Zrobiliśmy szybką zbiórkę pieniędzy i dzwoniliśmy do każdego szpitala aby dowiedzieć się co jest najbardziej potrzebne i jak możemy pomóc. Zakupy zrobiliśmy w jeden dzień a na drugi wszystko rozwieźliśmy. Medycy byli bardzo wdzięczni, widać że potrzebują wsparcia w tym trudnym czasie” – mówi przewodniczący Młodych Demokratów w Szczecinie, Stanisław Kaup. Jak podkreśla, akcja była spontaniczna, ale nie wyklucza, że zostanie powtórzona, wszystko zależy od rozwoju sytuacji z koronawirusem. 

Lista parlamentarzystów i radnych KO, którzy wsparli akcję SMD Szczecin: Bartosz ArłukowiczMagdalena KochanSławomir NitrasArkadiusz MarchewkaArtur ŁąckiGrzegorz NapieralskiOlgierd GeblewiczWojciech DorżynkiewiczGrażyna ZielińskaMarcin BiskupskiUrszula PańkaŁukasz KadłubowskiBazyli BaranJan Posłuszny i Przemysław Słowik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here