Karolina Naja z wizytą u Marszałka

0
498

Wałczanka Karolina Naja złożyła wizytę marszałkowi Olgierdowi Geblewiczowi. Dwukrotna medalistka „XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020” i chorąża polskiej reprezentacji podczas ceremonii ich zamknięcia zaprezentowała wywalczone krążki oraz podzieliła się sportowymi wrażeniami.

Kajakarka Karolina Naja wywalczyła dwa olimpijskie krążki. Srebrny medal w kajakarskiej dwójce oraz brązowy w kajakarskiej czwórce. Mieszkająca i trenująca w Wałczu zawodniczka pochodzi z Tychów, a na co dzień reprezentuje barwy Posnanii Poznań.

– Ostatni czas zdominowany przez pandemię koronawirusa nie ułatwiał przygotowań do igrzysk. Medale wywalczone w Tokio bardzo cieszą. Szczególnie upragniony jest ten brązowy, bo to pierwszy w historii polskiego kajakarstwa wywalczony w kobiecej czwórce – mówiła krótko po starcie Karolina Naja.

Satysfakcji z osiągnieć kajakarki nie krył marszałek województwa.

– Ta wizyta sprawiła, że powróciłem myślami do Tokio i tak wyjątkowych dla naszego regionu Igrzysk. Przez ponad dwa tygodnie z uwagą śledziliśmy poczynania polskich sportowców, a w szczególności tych związanych z Pomorzem Zachodnim. Nie zawiedliśmy się, bo nasi reprezentanci zapisali nowe karty w historii zachodniopomorskiego sportu. Zdobyli w Japonii aż 6 medali. Stali się prawdziwymi ambasadorami regionu na arenie międzynarodowej. Pani Karolino, w dużej mierze to Pani zasługa. Gratuluję osiągnięć. Dziękuję za emocje – powiedział Olgierd Geblewicz.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio były dla Pomorza Zachodniego jednymi z najlepszych w historii. Żeglarka Agnieszka Skrzypulec z SEJK Pogoń Szczecin zdobyła srebro w klasie 470 w parze z Jolantą Ogar-Hill. Biegacz Patryk Dobek z MKL Szczecin wywalczył brąz na 800 metrów. Ponadto po olimpijskie krążki sięgnęli sportowcy związani z naszym regionem. Oprócz Karoliny Nai, lekkoatletka Małgorzata Hołub-Kowalik wywalczyła złoty medal na dystansie 4×400 metrów w sztafecie mieszanej i srebrny na 4×400 metrów w sztafecie kobiet. To największe w karierze sukcesy biegaczki pochodzącej z Koszalina, a reprezentującej obecnie barwy AZS UMCS Lublin.

Zachodniopomorskie reprezentowało w Tokio 14 sportowców. Oprócz wymienionych wcześniej Agnieszki Skrzypulec czy Patryka Dobka, byli to np. pływak Karol Ostrowski, tyczkarz Piotr Lisek, tenisistka stołowa Natalia Patryka, pięściarka Elżbieta Wójcik czy kolarki torowe Daria  i Wiktoria Pikulik.

red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here