Jeszcze jesteśmy normalnym krajem? Jeszcze…

0
802
foto Krzysztof Wojtecki

Prokuratura w Szczecinie umorzyła postępowanie w sprawie ubrania pomnika Lecha Kaczyńskiego przy ul. Wojska Polskiego, w koszulkę z napisem „Konstytucja”. Zdaniem Prokuratury – brak znamion czynu zabronionego. Niepocieszony jest znany obrońca wolności i demokracji Mieczysław Jurek, szef lokalnej Solidarności, dla którego był to akt wandalizmu i chuligaństwa.

Na łamach Monitora Szczecińskiego pisaliśmy o tej akcji twierdząc, że każda dyktatura najbardziej boi się satyry i śmiechu.

Niestety, w innych częściach Polski, bardziej oddalonych od Europy (Biała Podlaska, Olsztyn) Policja prowadzi postępowania, przeszukuje domy i wzywa na przesłuchania. Dzięki akcji w Szczecinie, koszulki z „niestosownymi” napisami „Konstytucja” pojawiły się w całej Polsce na różnych pomnikach. Poza Panem Kaczyńskim, wyróżnione też zostały misie, smok wawelski, kozy czy warszawska syrenka.

Brawa dla szczecińskiego KOD (Magdalena Filiks i Ania Rybakiewicz) za pomysł i inicjatywę. „Sprawcą” założenia koszulki na pomnik Kaczyńskiego w Szczecinie był Łukasz Olejnik.

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here