Jesswein zaprasza

0
622

Spotkanie autorskie z Rafałem Jessweinem autorem książki „Enklawa” odbędzie się 26 października o godz. 17.00 w Książnicy Pomorskiej. Spotkanie poprowadzi prof. dr hab. Kazimierz Kozłowski.

Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki do pobrania online na stronie https://app.evenea.pl/event/RafalJesswein oraz w Informatorium (pierwsze piętro) w godzinach otwarcia Książnicy Pomorskiej.

Rafał Jesswein, dziennikarz, publicysta prasy lokalnej (Tygodnik „Morze i Ziemia”, „Gazeta Wyborcza Szczecin”, „Monitor Szczeciński”) i ogólnopolskiej („Rzeczpospolita”, „Puls Biznesu”, tygodniki „ITD”, „Wybrzeże”, „Prawo i Życie”, „Przegląd Tygodniowy”, miesięcznik „Konfrontacje”). Dwukrotny laureat III nagrody w konkursie reporterskim miesięcznika „ODRA”, nominowany do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego 2021 („Paragraf 175”, tygodnik POLITYKA).
Były rzecznik prasowy dwóch prezydentów Szczecina (1993 – 1999), współzałożyciel Stowarzyszenia Przyjaciół Pomorza Zachodniego „Klub Szczeciński” w Warszawie.”

Wydawcą książki jest Wydawnictwo KADRUK, dzięki wsparciu Miasta Szczecin. „Enklawa” – książka poświęcona historii Szczecina i jego okolic w czasie końca II Wojny Światowej i w okresie tuż po jej zakończeniu z fascynującym fragmentem o szczecińskiej enklawie Żydów.

Recenzja książki https://monitorszczecinski.pl/enklawa/

red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here