Jarmark Wielkanocny

0
967

Wielkie pisanki, gotowanie świątecznych potraw, liczne degustacje i koncerty, świąteczne animacje dla dzieci – w najbliższy weekend w Alei Kwiatowej.

To druga edycja szczecińskiego Jarmarku Wielkanocnego. Rozpocznie się w sobotę 24 marca o godz. 10, zakończy w niedzielę wieczorem. Weźmie w niej udział kilkudziesięciu wystawców nie tylko ze Szczecina, ale także z innych regionów Polski. W drewnianych domkach ustawionych wzdłuż alei będzie można kupić różne przysmaki, stroiki wielkanocne, upominki od zajączka, pisanki, zabawki, kosmetyki naturalne, biżuterię z bursztynu, ceramikę, wyroby rękodzielnicze, świece, przyprawy, mazurki, pączki, wędliny, kwas chlebowy, smalec, miody, jaja, sery z Podhala, herbaty, suszone owoce, węgierskie kołacze, wina i piwa. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie kolorowo, smacznie i folkowo. W sobotę zaplanowano m.in. Festiwal Pisanek. Wzdłuż Alei Kwiatowej ustawionych zostanie osiem styropianowych jaj udekorowanych przez artystów z Pałacu Młodzieży, Pracowni Pogodno, Klubu Delta, Pracowni Stary Młyn i organizatorów – pracowników spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. Oprócz tego setki mniejszych, kolorowych jajek przygotowanych przez szczecińskich uczniów i przedszkolaków rozwieszone zostaną w alei oraz w budynku Centrum Informacji Turystycznej. Jarmarkowym gościom zaprezentują się m.in. zespół folklorystyczny „BALBINY”, zespół ludowy „Barwinok”, męski zespół śpiewaczy „KARPATY”, zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie”, soliści z Domu Kultury Skolwin i bębniarze.
Wśród niedzielnych atrakcji Jarmarku Wielkanocnego znalazło się kulinarne show. W menu polędwiczki wieprzowe w sosie chrzanowym, wiosenny tapas z wędzoną rybą i – oczywiście – wielkanocny żur. Każdy pokaz zakończy się degustacją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here