Jan Paweł II wiedział

0
276

Książka Ekke Overbeeka pt. „Maxima culpa”, w której wykazuje, że Jan Paweł II wiedział o przypadkach pedofilii wśród księży zanim został papieżem, wywołała dyskusję, poruszyła opinię społeczną i natychmiast stała się bestsellerem.

Niestety została wykorzystana przez środowiska prawicowo-konserwatywne do przedwyborczych działań propagandowych i podsycania podziałów społecznych. Wiele głosów krytykujących książkę pochodzi od osób, które jej nie przeczytały, nie mają wiedzy o warsztacie i kompetencjach jej autora. Co ciekawe, nie podnosi się ważnego aspektu książki: nie tylko JP2 wiedział. Jak mówią świadkowie: „wszyscy wiedzieli”.

Zapraszamy do osobistego spotkania z Ekke Overbeekiem, który opowie o swoim kilkuletnim śledztwie i wnioskach z niego płynących. Odpowie także na pytania publiczności.
Spotkanie poprowadzi Monika Pacyfka Tichy. Wstęp na spotkanie wolny w miarę dostępnych miejsc. Poniedziałek 17 kwietnia o godzinie 18.00 w Kolektywie, Niezależnym Centrum Obywatelskim przy ul. Rayskiego 25/2.

red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here