Jan Góra

0
471
żródło: Wikipedia/JanGóra

Wystawa, wspomnienie, msza święta. Tomasz Dostatni – nasz felietonista, zaprasza 21 grudnia na wspomnienie swego przyjaciela Jana Góry w rocznicę jego śmierci.

Wystawę we wtorek o godz. 14.00 w Książnicy Pomorskiej otworzy o. Tomasz Dostatni. Wcześniej wystawa fotografii Jana Góry zaprezentowana została w holu Urzędu Miasta Poznania. Na wystawie prezentowane będą zdjęcia dokumentujące różne etapy życia zmarłego w 2015 roku dominikanina. Spośród tysiąca zdjęć różnych fotografów, którzy mieli okazję spotkać na swej drodze Jana Górę OP wybrano 12 zdjęć.

Ojciec Jan Góra urodził się 8 lutego 1948 roku w Prudniku koło Opola. W wieku 18 lat wstąpił do klasztoru. W Poznaniu, gdzie pracowała blisko 40 lat, zajmował się duszpasterstwem młodzieży szkół średnich, a od 1987 roku był tu duszpasterzem akademickim. W 1991 roku był współorganizatorem VI Światowego Dnia Młodzieży na Jasnej Górze. Od 1997 roku organizował spotkanie dla młodych w Lednicy koło Gniezna. Zmarł 21 grudnia 2015 roku. Kuratorem wystawy jest Barbara Emmanuel Myszkowska z Fundacji im. Maksymiliana Myszkowskiego z siedzibą w Poznaniu.

Wieczorem o godz. 19.00 (po mszy św. którą odprawi Antoni Dudek OFM w rocznicę śmierci), w klasztorze dominikanów, w ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary odbędzie się spotkanie wspomnieniowe poświęcone Janowi Górze. Wśród uczestników, którzy spotkali na swojej drodze Jana Górę wspominać będą: Krzysztof Soska, Krystyna i Andrzej Mikoszowie, Antoni Dudek, Roman Góra i Stanisław Góra.

red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here