Jakiego radia słucha Szczecin?

0
985

Wyniki słuchalności stacji radiowych realizowane przez Radio Track Kantar Polska są systematycznie omawiane przez branżowy portal wirtualnemedia.pl lub dostępne na www.badaniaradiowe.pl i www.radiotrack.pl

Radio Track jest standardem badań słuchalności stacji radiowych w Polsce. Z wyników badania korzystają niemal wszyscy nadawcy radiowi oraz brokerzy reklamy radiowej i domy mediowe. Badanie realizowane jest przez Kantar na zlecenie Komitetu Badań Radiowych. Badania słuchalności realizują od 2001 roku konkurujące na co dzień grupy i stacje radiowe. W Komitecie Badań Radiowych są przedstawiciele Eurozet, Grupa radiowa Agory, Time S.A. (Eska, Radio Plus czy VOX) i RMF FM. Do niedawna również rozgłośnie publiczne Polskiego Radia przez ponad 20 lat uczestniczyły w tym wspólnym przedsięwzięciu. Teraz jednak tzw. media publiczne niezadowolone ze „swoich” wyników zleciły badanie słuchalności radiowej nowej firmie „badawczej” założonej przez kolegów w stodole…

Skojarzenie z bolszewickimi obyczajami jest dość uzasadnione. Jeśli prawda jest nie po naszej stronie, to wywalamy stolik i mówimy prawdzie jak ma wyglądać. A prawda jest nasza, podobnie jak prawo jest nasze i sprawiedliwość jest nasza.

Wróćmy jednak do pytania, jakiego radia słucha Szczecin? Badanie za ostatnie półrocze minionego roku nie pozostawia złudzeń, co do lidera. Od kilku lat ten trend niewiele się zmienia, ale upadek tzw. publicznego radia jest też dość widoczny.

Radia RMF FM słucha w Szczecinie 21,8%, na drugim miejscu jest Radio Szczecin 15,6%, trzecie miejsce zajmuje Radio ZET 9,9%, czwarte miejsce TOK FM 8,4% i piąte Antyradio 8,0%. Pozostali w walce o miejsce na podium się nie liczą.

RMF Classic zdecydowanie wyprzedza Radio Plus Szczecin, czy RMF Maxx. Lokalne Radio Super FM z powodzeniem konkuruje z ogólnopolską Eską czy Radiem Złote Przeboje.

Liderem w Szczecinie, podobnie jak w całej Polsce jest więc RMF FM.

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here