Izrael – Hamas. Wojna z widokiem na pokój

0
168

Gościem kolejnego spotkania z cyklu „Otwarta społeczność” będzie Konstanty Gebert, autor książki „Pokój z widokiem na wojnę. Historia Izraela”. Spotkanie odbędzie się w 6 grudnia 2023 r. o godz. 17:30 w Sali im. Zbigniewa Herberta w Książnicy Pomorskiej. Spotkanie poprowadzi Tomasz Dostatni OP.

Konstanty Gebert – polski psycholog żydowskiego pochodzenia, tłumacz, dziennikarz i nauczyciel akademicki, autor powieści historycznych oraz innych publikacji poruszających drażliwe i trudne tematy, od 1989 do 2022 roku publicysta Gazety Wyborczej. Od 2023 felietonista Kultury Liberalnej. Napisał takie książki jak „Miejsce pod słońcem. Wojny Izraela” oraz „Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło”. Laureat Nagrody im. Marcina Króla za najlepszą opublikowaną w 2022 roku polską książkę z dziedziny historii idei i badań nad przyszłością, filozofii i myśli społecznej i politycznej, refleksji nad cywilizacją i kulturą za książkę „Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło”. Za tę samą książkę w 2023 roku otrzymał Nagrodę im. Jana Długosza.

Opis książki od wydawcy:
„Pokój z widokiem na wojnę” to książka pozwalająca zrozumieć tło konfliktu pomiędzy Izraelem a Palestyną. Ten fascynujący reportaż sprawdzi się wśród miłośników historii najnowszej, jak i politologii. Zda również egzamin w przypadku osób interesujących się niespokojnym regionem, jakim jest Bliski Wschód, oraz turystów planujących odwiedzić Izrael. Książka stanowi ciekawe połączenie faktów historycznych z osobistymi doświadczeniami autora.

red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here