Iwasiów – Czarnek 1:0

0
116

Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego prof. dr hab. Waldemar Tarczyński, po zasięgnięciu opinii rzecznika dyscypliny zamknął spór – żądania ministra edukacji wobec prof. dr hab. Ingi Iwasiów.

Bardzo ciekawie do tematu odniósł się Marszałek Województw Olgierd Geblewicz: „W sporze Inga Iwasiów (wolność słowa) vs Minister Czarnek (kneblowanie i indoktrynacja) jak na razie 1:0, choć mam świadomość, że to nie koniec meczu.” Marszałek Geblewicz dodał, „jestem dumny z Uniwersytetu Szczecińskiego, mojej uczelni. Jestem dumny, że Rektor US, prof. Waldemar Tarczyński broni wolności przekonań. Jego decyzja jest przykładem, jak wzmacniać autorytet naukowców, którzy powinni – jako intelektualna elita tego miasta i regionu – być dla nas przykładem odwagi i stanowczego wyrażania sprzeciwu wobec praktyk łamiących prawa człowieka”.

Prof. dr hab. Inga Iwasiów skomentowała sprawę dość spokojnie „odebrałam postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania, sporządzone przez Rzecznika Dyscyplinarnego Uniwersytetu. Odnosi się ono do mojego udziału w protestach w świetle art. 54 Konstytucji RP, gwarantującego każdemu obywatelowi wolność w wyrażaniu stanowiska. Nie spodziewałam się niczego innego, ponieważ ta wolność jest fundamentem, po obaleniu którego będziemy żyć w jawnej dyktaturze, do czego, mam nadzieję, nie dojdzie.”

red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here