Igor i jego Drużyna.

0
801

Drużyna Grodu Trzygłowa obchodzi swoje 20 urodziny. Z tej okazji w Parku Kasprowicza w sobotę odbył się wielki festyn historyczny.

Wielu szczecinian miało okazję uczestniczyć w pogadankach historycznych i pokazach walk. Najmłodsi strzelali z łuku. Była to również okazja zakupienia stylizowanej biżuterii, skosztowania podpłomyków i podziwiania wyrobów rzemieślniczych. Po jeziorze Rusałka można było popływać repliką łodzi słowiańskiej.

Drużyna Grodu Trzygłowa jest stowarzyszeniem zajmującym się zgłębianiem i popularyzowaniem kultury Słowian wczesnego średniowiecza. Realizuje to poprzez tzw. „odtwórstwo historyczne” czyli działanie zmierzające do odtworzenia wybranych dziedzin dawnej kultury zarówno w wymiarze materialnym jak duchowym i społecznym.

Zdaniem Igora Górewicza „nazwa Drużyna Grodu Trzygłowa oznacza, iż wiążemy swoją działalność z konkretnym miejscem – grodem szczecińskim. Swoje wzorce i natchnienie czerpiemy z kół koncentrycznych, pierwszym z nich jest sam Szczecin i całe Pomorze Zachodnie wraz ze szczególnym w naszych sercach miejscem Wolinem”.

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here