Idzie nowe, czyli żegnamy „Papricanę”

0
561
https://wiadomosci.szczecin.eu

Umowa na budowę Stadionu Miejskiego i Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży podpisana. Dokumenty parafowali prezydent Miasta oraz przedstawiciele wykonawcy, czyli spółek DORACO i PBG. Inwestycja będzie kosztować 364,4 mln zł, a sam stadion 261,2 mln zł. – To dla nas bardzo ważny dzień. Jedna z kluczowych inwestycji staje się faktem. Lada moment ruszamy z przebudową obiektu, który – nie mam wątpliwości – będzie kolejną naszą wizytówką i perełką na tle innych stadionów w kraju. Dziękuję wszystkim, którzy mieli wpływ na ostateczny kształt projektu – powiedział Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Inwestycja będzie obejmować budowę i wyposażenie Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży, tj. budynku wraz z kompleksem sześciu boisk (w tym trzech z nawierzchnią hybrydową i jednego zabudowanego tzw. „balonem”), budowę czterech trybun Stadionu Miejskiego oraz infrastruktury wokół, tj. parkingów, dróg dojazdowych i chodników.

– Z satysfakcją przystępujemy do prac przy tym projekcie – mówi Karol Zduńczyk, Prezes Zarządu Korporacji Budowlanej DORACO, lidera projektu. Jako generalny wykonawca szczególną atencją darzymy inwestycje, które służą szerokiemu gronu społeczeństwa, a także wpływają na rozwój regionu. Budowa Stadionu Miejskiego oraz Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży jest właśnie takim zadaniem – głęboko wierzymy, że odwiedzający to miejsce doświadczą wielu radości i wzruszeń, zarówno podczas wydarzeń sportowych jak i kulturalnych, a wśród kształcących się tu młodych adeptów sportu znajdą się przyszłe gwiazdy kadry narodowej. 

Partner projektu, Grupa PBG SA posiada unikatowe referencje i doświadczenie związane z realizacją stadionów – wybudowała trzy stadiony na Euro 2012, które dziś wspaniale służą społecznościom lokalnym i to nie tylko kibicom i zawodnikom, ale także jako miejsca organizacji wielu innych imprez. Podobnie będzie ze Stadionem Pogoni.


https://wiadomosci.szczecin.eu

– PBG ma olbrzymie doświadczenie w prowadzeniu robót na stadionach, podczas trwania rozgrywek, tak było między innymi na budowanym praktycznie od nowa stadionie w Poznaniu. Dlatego kibice i zawodnicy Pogoni mogą być spokojni o mecze w trakcie realizacji inwestycji – powiedział Jerzy Ciechanowski, Pełnomocnik Zarządu PBG SA.

Zgodnie z podpisaną umową realizacja inwestycji ma potrwać 36 miesięcy. Prace na budowie powinny zakończyć się w pierwszej połowie 2022 roku.


https://wiadomosci.szczecin.eu

Marzenia wszystkich kibiców Pogoni Szczecin właśnie zaczynają się urzeczywistniać. Wierzę gorąco, że nawet szybciej niż za 36 miesięcy wszyscy nareszcie znajdziemy się na nowym stadionie – podsumował Prezes Zarządu Pogoni Szczecin SA Jarosław Mroczek. 

Przypominamy, że na to zadanie Miasto otrzymało z Ministerstwa Sportu i Turystyki dofinansowanie w wysokości 30 mln zł.

Dzisiejsza umowa obejmuje także przyłączenie Stadionu Miejskiego oraz Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży do sieci ciepłowniczej Szczecińskiej Energetyki Cieplnej. Ciepło dostarczane będzie przez 5 węzłów: 3 będą podgrzewać murawy boiska głównego i dwóch boisk treningowych, 1 węzeł zasilać będzie pomieszczenia zlokalizowane w koronie stadionu i 1 zaplecze treningowe CSDiM.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here