I have a dream…

0
1437

Kilkadziesiąt lat temu, w roku 1963 Martin Luther King wypowiedział te magiczne słowa. Mam marzenie, I have a dream. Powtórzył je wiele lat później prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama.

Nawiązał do nich Rafał Trzaskowski na Placu Solidarności w Szczecinie. W tłumie kilkunastu tysięcy mieszkańców Szczecina Rafał Trzaskowski przedstawił swoją wizje państwa.Trzaskowski stwierdził,

„marzy mi się kraj ludzi uśmiechniętych, gdzie nikt nie będzie nas dzielił, gdzie wszyscy politycy wiedzą, że ziemia jest okrągła, a dzieci trzeba szczepić”.

Nawiązując do pisowskiej stępki i degradacji przemysłu stoczniowego powiedział, że

marzy mi się kraj w którym stocznie budują prawdziwe statki, kraj w którym nikt nie odwraca się od kryzysu klimatycznego. Wielki aplauz wzbudziło kolejne marzenie Trzaskowskiego

marzy mi się takie państwo w którym w pałacu prezydenckim para prezydencka śpi w nocy a nie odbiera telefony od jednego smutnego pana.

Podsumowaniem wiecu wyborczego Rafała Trzaskowskiego w Szczecinie może być jego kolejne marzenie

– „marzy mi się Polska, którą razem zbudujemy, Polska ludzi otwartych, tolerancyjnych i niepokornych„.

Przed spotkaniem z mieszkańcami Szczecina na Placu Solidarności, Rafał Trzaskowski spotkał się z ludźmi nauki i kultury. Kilkudziesięciu profesorów wyraziło swoje poparcie dla Trzaskowskiego.

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here