Harakiri autorytetów

0
728

A może racje ma Joachim Brudzński w sprawie szczepień poza kolejnością? Pierwsze szczepionki przeciw covid były i są dla pracowników medycznych i ich rodzin. To grupa „zero”. Kolejną grupą będą seniorzy. Jednak kilkunastu celebrytów już zaszczepiło się przeciw covid. Jakiś mało znaczący starosta z PiS, który właśnie wyleciał z partii, a w Szczecinie osoby niebędące medykami, ale ustosunkowane…

Krystyna Janda, Wiktor Zborowski, Krzysztof Materna, Andrzej Seweryn, Maria Seweryn i pytanie kto jeszcze?

Elity zawsze sobie radziły. Potrafiły się ustawić i korzystać z życia. Tak ten świat jest skonstruowany. Celebryci – znani z tego, że są znani, oraz aktorzy byli i są na świeczniku. Kiedy Krystyna Janda broniła niezależności sądów była przez wielu wychwalana. Teksty Krzysztofa Materny krytyczne wobec PiS zamieszczane w Newsweeku wielu czytało z przyjemnością. Komentarze Wiktora Zborowskiego były racjonalne i błyskotliwe. A teraz? Nasi bohaterowie skorzystali z okazji i zaszczepili się poza wszelką kolejnością. Informacja, że to promocja szczepień przez znanych ambasadorów nie jest w pełni prawdziwa. Osoby szanujące Jandę, Zborowskiego czy Maternę to nie „płaskoziemcy” ale raczej osoby rozumne, których nie trzeba przekonywać do szczepień.

Wiktor Zborowski napisał na swoim profilu „29 grudnia zostałem zaproszony przez WUM do zaszczepienia się i zostania ambasadorem akcji promującej szczepienie przeciw Covid. Zgodziłem się. 30 grudnia zostałem zaszczepiony. Miała być potrzebna akcja, wyszedł jakiś koszmar. Czuję się niekomfortowo. Źle się czuję”.

Prawicowe media mają doskonały temat. Na wiele miesięcy.

Też czuję się niekomfortowo. Źle się czuję. Trudno będzie mi słuchać tychże autorytetów, kiedy będą wypowiadać się o sprawach publicznych. Ks. Isakowicz – Zalewski napisał „równość jak za komuny„. Jan Śpiewak bardzo ostro do Krystyny Jandy „Nas***a pani na Polaków”.

Joachim Brudziński używa sobie na Twitterze. Celnie punktuje zaszczepionych poza kolejnością celebrytów. Trudno w tej sprawie nie przyznać mu racji.

Pamiętacie Państwo piosenkę Kazika, która „zrujnowała” Trójkę? „Mój ból jest większy niż twój” – śpiewał Kazik przypominając Jarosława Kaczyńskiego, który wjeżdżał sobie na cmentarz zamknięty dla innych. A teraz. Czy Kazik napisze kolejną piosenkę? Tytuł i temat doskonały – „Moja kolejka jest krótsza niż twoja”…

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here