Gwiazdy walczą z piractwem

0
803

W Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zorganizowano Galę Legalnej Kultury. Legalna Kultura zajmuje się uświadamianiem ludzi, że nielegalne kopiowanie filmów, czy muzyki jest nie fair.

W gali, która jest częścią festiwalu Szczecin Jazz, wzięły udział aktorki filmowe i teatralne Danuta Stenka i Anna Dereszowska, ambasadorki Fundacji Legalna Kultura. Podczas szczecińskiego koncertu śpiewały utwory jazzowe. – Zajmowałam się kiedyś dystrybucją filmów. Firma, dla której pracowałam trzykrotnie zbankrutowała z powodu piractwa. Dlatego obiecywałam sobie, że coś w tej sprawie muszę zrobić, ponieważ miałam wrażenie, że ludzie w ogóle nie zdają sobie sprawy z tego, że to im się po prostu nie należy – wyjaśnia prezes fundacji Kinga Jakubowska.
Koncert jazzowy jest swoistą promocją Legalnej Kultury, dlatego ambasadorka fundacji, znana aktorka Danuta Stenka, która wystąpiła na gali w Szczecinie, była gotowa na to wyzwanie:

– Przed koncertem trochę się obawiałam, ale ciekawość zwyciężyła strach – przyznaje Stenka. Anna Dereszowska stwierdziła:

– Jazz polega na improwizacji. Jest sztuką, a jednocześnie jest zabawą. Ta improwizacja jest wymianą energii, a my mamy w sobie mnóstwo energii. Mamy więc czym się dzielić i czym wymieniać…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here