Geblewicz Marszałkiem.

0
905

Zdobycie nawet ponad 42 tysięcy głosów, nie gwarantowało zostania Marszałkiem Województwa. Olgierd Geblewicz był w wymagającej sytuacji. Dariusz Wieczorek zakochany w PiS-ie już publicznie ogłaszał się, że jest gotów zostać marszałkiem. Jakaś pani z PiS-też oddawała się do dyspozycji Ojczyzny i regionu. Wyborcy jednak zdecydowali inaczej.

Do gry w Sejmiku wkroczył prezydent Szczecina Piotr Krzystek i jego Bezpartyjni. Obecność Krzystka na sali, podczas obrad Sejmiku była również znacząca. Rekomendowana wcześniej przez niego Maria Ilnicka – Mądry została wybrana Przewodniczącą Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. To ewenement w skali ogólnopolskiej, gdyż Ilnicka – Mądry otrzymała 30 głosów. To znaczy, że wszyscy radni Sejmiku zagłosowali za tą kandydaturą. Radni Koalicji Obywatelskiej, PiS, Bezpartyjnych, PSL i SLD wszyscy jednogłośnie, w tajnym głosowaniu wybrali Ilnicką – Mądry.

Przy wyborze Marszałka Województwa pojawiły się 2 kandydatury. Olgierd Geblewicz otrzymał 19 głosów i został po raz kolejny wybrany Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego. Do Zarządu Województwa wybrani zostali: wicemarszałkowie – Tomasz Sobieraj i Jarosław Rzepa, a jako członkowie zarządu – Janusz Gromek i Stanisław Wziątek.

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here