Gala pięknych inicjatyw

0
936

Społeczniczki i Społecznicy codziennie zaskakują nas swoimi pomysłami. – Program powstał, by łączyć. Dziękuję, że państwa chęć do działania, zaangażowanie, pasję. Dziękuję, że jesteście – mówił podczas gali marszałek Olgierd Geblewicz. W Operze na Zamku w Szczecinie odbyła się gala podsumowującą ubiegłoroczną edycję programu. Program Społecznik realizowany jest w województwie zachodniopomorskim od 2017 roku.
Dzięki niemu organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, mogą starać się o dofinansowanie swoich pomysłów na ciekawe wydarzenia społeczne, kulturalne, sportowe, ekologiczne czy edukacyjne. Do tej pory Społecznicy przeprowadzili blisko 2 tys. takich akcji i będzie ich jeszcze więcej.

Podczas gali nie zabrakło  ciepłych słów podziękowań i uznania. – W programie szukamy tego co łączy, niezależnie od poglądów, płci i wieku. Cieszę się, że idea Społecznika zrealizowała się już dziś blisko 2 tysiące razy. Dziękuję za państwa pasję i zaangażowanie. Program nie rozwinąłby się bez pomysłów i inicjatyw Społeczniczek i Społeczników. Dziękuję, że jesteście z nami przez cały rok – mówił Marszałek Województwa
Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.
Podczas gali zaprezentowane zostały najciekawsze inicjatywy z ubiegło roku. Do dalszego działania zachęcał gość specjalny tegorocznej gali, Olivier Janiak. – Pomaganie może mieć różny wymiar. Znaczenia ma to, że nam się chce, że wychodzimy z naszej strefy komfortu.

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego reprezentowali: Olgierd Geblewicz, Olgierd Kustosz, Anna Bańkowska i Stanisław Wziątek. Społeczniczki i Społecznicy otrzymali listy gratulacyjne i pamiątkowe medale. Wszyscy jednak zgodnie podkreślali, że najważniejsza jest możliwość spotkania się. Wszyscy możemy czuć się zwycięzcami – mówili społecznicy.

Społecznicy na swoje działania mogą otrzymać Mikrodotacje (dotacje do 4 tys. zł) Regionalne Inicjatywy Obywatelskie (dotacje do 10 tys. zł).
Przed Społecznikami kolejna szansa na pozyskanie dotacji już w kwietniu, wtedy rozpocznie się nabór na działania realizowane w II połowie 2020 r.
W danym roku kalendarzowym Społecznicy mogą pozyskać wsparcie na minimum 500 pomysłów realizowanych w ramach Mikrodotacji (budżet 2 mln zł) oraz minimum 100 Regionalnych Inicjatyw Obywatelskich (budżet 1 mln zł).

Program Społecznik realizowany jest w formule regrantingu. Oznacza to, że Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego w ramach otwartego konkursu ofert wyłonił operatora programu. Funkcję tę pełni Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronach internetowych KARR S.A. oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego (www.wws.wzp.pl).

Społecznicy o swoich działaniach informują m.in. w mediach społecznościowych na profilu Programu Społecznik. Posługują sie też takimi hasztagami: #PomorzeZachodnie, ProgramSpołecznik, #społecznik, #KARR

Redakcja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here