Fontanna przy Muzeum Techniki i Komunikacji

0
991

Jako pierwsza redakcja w Szczecinie z przyjemnością pokazujemy Państwu zdjęcia oraz film z próby technicznej nowej fontanny. Mamy nadzieję, że fontanna w okresie najbliższych tygodni cieszyć będzie mieszkańców Szczecina. Obserwowane przez nas próby techniczne pozwalają na stwierdzenie, że będzie to duża atrakcja w wyjątkowym miejscu. Fontanna powstała przy Muzeum Techniki i Komunikacji na wprost wejścia do Parku Kownasa. Koszt inwestycji to prawie 2,4 mln złotych. Fontanna to ustawione w rzędzie 23 dysze wodne zintegrowane z oświetleniem LED RGB, które zachwyca różnymi kolorami.

Istniejący w tym miejscu zbiornik przeciwpożarowy został w całości rozebrany. W jego miejscu powstała podłużna niecka z betonu przykryta pomostami z kraty. Częścią inwestycji jest też podziemne pomieszczenie techniczne, widoczne na wizualizacji. Dodatkowo zamontowano miejsca do siedzenia i w najbliższym czasie zamontowane zostanie logo Muzeum Techniki i Komunikacji oraz stojaki na rowery.

Ciekawym rozwiązaniem architektonicznym jest mur oporowy w rejonie skarpy ogrodów działkowych. Inwestycje realizuje wrocławska firma Akwaplanta. Był pomysł aby fontannę uruchomić 24 października wpisując się w jubileusz 10 lecia Muzeum Techniki i Komunikacji.

Pod poniższym linkiem na naszej stronie na Facebooku możecie Państwo zobaczyć film pokazujący uruchomienie testowe fontanny.

https://www.facebook.com/watch/?v=939685443224665
https://www.facebook.com/watch/?v=939685443224665

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here