Europejski Zielony Ład

0
544
źródło: FB/Bartosz Arłukowicz

Fundacja Europejska zaprasza na konferencje i debatę na temat Europejskiego Zielonego Ładu. Gościem debaty będzie poseł do Parlamentu Europejskiego – Bartosz Arłukowicz. Debata transmitowana będzie na stronach FB – szczecińskiego oddziału Stowarzyszenia Młodzi Demokraci i Fundacji Europejskiej. Debatę prowadził będzie Stanisław Kaup.

Przyjęcie Europejskiego Zielonego Ładu oznacza odejście od węgla na rzecz ekologicznych źródeł energii. Dla młodych pokoleń to walka o zieloną planetę i szacunek dla ekologicznych rozwiązań.

„Zmiana klimatu i degradacja środowiska stanowią zagrożenie dla Europy i reszty świata. Aby sprostać tym wyzwaniom powstał plan działania Europejski Zielony Ład. Ma on pomóc przekształcić UE w nowoczesną, zasobooszczędną i konkurencyjną gospodarkę:

  • która w 2050 r. osiągnie zerowy poziom emisji gazów cieplarnianych netto
  • w której nastąpi oddzielenie wzrostu gospodarczego od zużywania zasobów
  • w której żadna osoba ani żaden region nie pozostaną w tyle.

Europejski Zielony Ład ma również pomóc w wyjściu z pandemii COVID-19. Europejski Zielony Ład będzie finansowany ze środków stanowiących jedną trzecią kwoty 1,8 bln euro przeznaczonej na inwestycje w ramach planu odbudowy NextGenerationEU oraz ze środków pochodzących z siedmioletniego budżetu UE”.

Debata odbędzie się 24 września o godz. 17.00 w sali sesyjnej Sejmiku Zachodniopomorskiego. Współorganizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Młodzi Demokraci. Partnerem Sekretariat do spraw Młodzieży. Konferencja organizowana w ramach Programu Społecznik 2019-2021.

red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here