Europejska Galeria Podmiejska, Dobra Szczecińska 2019

0
968

Prezentacja wystawy prac, rozmowa z artystą Yannickiem Rogerem Leiderem, konkurs dla publiczności „Co będzie dalej?”, premierowy pokaz fragmentów filmu „Trochę jasnego, trochę ciemnego” i Fotoplastykonu „Po Drodze”. Celem tego działania jest wspomaganie rozwoju społeczności lokalnej poprzez edukację, oświatę i kształcenie przy jednoczesnym odwołaniu się do polskich artystów, dziedzictwa narodowego i wymiany europejskiej.

Yannick Roger Leider urodził się w Paryżu, studiował w PWSSP w Gdański, w pracowni Profesorów Hanny i Jacka Żuławskich. Malarstwo rysunek, ceramika rzeźba są przedmiotem zainteresowania artysty, którego prace znajdują się w kilkudziesięciu europejskich kolekcjach i były pokazane na 500 z górą wystawach.

W każdej gminie żyje i tworzy profesjonalny artysta lub rzemieślnik. Nie zawsze jest zauważony i potrzebny,a sztuka jest zbędna. Niezwykłe opowieści snute na płótnie przez YRL mają zatrzymać przechodnia na chwilę, mimo „pozornego” braku czasu. Zwrócimy na niego uwagę podczas spotkania z pracami YRL.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here