Europa jutra

0
715

Fundacja Europejska we współpracy z Monitorem Szczecińskim wydała publikacje „Europa jutra. Stany Zjednoczone czy Europa Ojczyzn?”. W książce znalazły się teksty publikowane w Monitorze Szczecińskim od stycznia 2022 roku. Temat przyszłości Unii Europejskiej wzbudził duże zainteresowanie a z zaproszenia do publikacji skorzystali: prof. Bartłomiej H. Toszek, prof. Stanisław Flejterski, prof. Bogusław Liberadzki, prof. Jan Maria Piskorski, dr Marek Tałasiewicz, dr Bogdan Klich, dr Shivan Fate, Tomasz Dostatni OP, Jarosław Makowski, ks. Kazimierz Sowa, Rafał Zahorski, Dominik Górski, Przemysław Kowalewski, Witold Jabłoński i Bogna Czałczyńska.

Pytania o przyszłość UE wymagają pilnej odpowiedzi. Niestety, w Polsce straciliśmy kilka lat na obrzydzanie Unii wśród społeczeństwa. Warto przypomnieć wypowiedź Prezydenta Dudy o „wyimaginowanej wspólnocie“, prof. Pawłowicz o unijnej fladze, która jest dla niej szmatą, czy kuriozalna wypowiedź posła Marka Suskiego „będziemy walczyć z okupantem brukselskim“. To tylko próbka elokwencji obozu prawicy w Polsce. Kuriozum polskiej polityki – pana posła Kowalskiego nie ma co nawet cytować. Jeżeli do tego dołączymy porozumienie antyunijnych polityków, przyjaciół Putina m.in Salvini, Le Pen, Orban – to trzeba bić na alarm. Trzeba walczyć nie tylko o Unię Europejską ale o jeszcze większą integrację.

21 czerwca o godz. 17.00 w Centrum Dialogu Przełomy odbędzie się prezentacja książki i debata „Europa Ojczyzn czy integracja. Przyszłość Unii Europejskiej i Ukrainy” z udziałem: prof. Stanisława Flejterskiego, dr Marka Tałasiewicza, Bogny Czałczyńskiej i Konsula Honorowego Ukrainy w Szczecinie Henryka Kołodzieja. Osoby które przyjdą na debatę bedą mogły otrzymać bezpłatne egzemplarze książki. Autorem okładki do książki jest ogólnopolski grafik, autor wielu nagród, szczecinianin – Paweł Kuczyński. Książka powstała w ramach realizacji projektu – Program Społecznik 2022-2024.

red.

Wydarzenie realizowane w ramach „Program Społecznik 2022-2024”. Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. #PomorzeZachodnie #ProgramSpołecznik #społecznik #KARR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here